Select Page


Master Truck 2011


 

Ponad 200 ciężarówek i vanów z całej Europy uczestniczyło w 7. Międzynarodowym Zlocie Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych „Master Truck 2011” w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem. Przez tereny zlotu przewinęło się podczas weekendu ok. 50 tys. zwiedzających.

Od piątku do niedzieli tysiące fanów motoryzacji podziwiało ciężarówki – w większości prawdziwe dzieła sztuki na kołach. – Upiększenie ciężarówki do poziomu, który pozwala na walkę o nagrody na zlotach tuningowanych trucków, pochłania masę pieniędzy. W wielu przypadkach koszt przeróbek przekracza wartość nowej ciężarówki – powiedział Andrzej Wachowski, organizator zlotu.

Na opolskim zlocie wybierano najpiękniejsze ciężarówki w różnych kategoriach. Jury oceniało m.in. wnętrza kabin, gdzie królowała wysokiej jakości skóra oraz systemy audio i wideo z najwyższej półki, ocenie poddawano też jakość lakieru i oświetlenie – niektóre ciężarówki po przeróbkach wyposażone są w kilkaset punktów świetlnych.

– Oceniana jest jakość wykonania, wszystkie elementy muszą harmonizować ze sobą, nie może być mowy o nierównych spawach, czy innych łączeniach. Liczy się też pomysł, i jakość wykonania całości – w tym polakierowania ciężarówki – wyjaśnił Wachowski.

Twórcy kilkusetkonnych cacek chętnie korzystają z kultury popularnej – na ciężarówkach pysznią się m.in. bohaterowie słynnych filmów, takich jak „Matrix”, „Obcy”, „Predator”, „Hellboy”, czy „Avatar”. Właściciele ciężarówek lubią też motywy z dzikiego zachodu – z wielu trucków groźnie spoglądają Indianie, czy – jak na zdobywczyni głównej nagrody zlotu Scanii „Gunfighter” z Finlandii – wyjęci spod prawa kowboje.

– Jakość pracy skandynawskich specjalistów od tuningu nie dziwi, bo upiększanie ciężarówek jest u naszych sąsiadów zza morza niemal sportem narodowym, a +Gunfighter+ jest laureatem liczących się europejskich festiwali. Na szczęście Polacy zaczynają doganiać, a czasem nawet przeganiać skandynawskich mistrzów – ocenił Wachowski.

Najlepsze polskie ciężarówki wybrane na podopolskim zlocie: DAF „Hellboy”, DAF „Afryka” i Scania „Indianka” pojadą reprezentować Polskę na słynny „TruckStar Festival” – największy europejski zlot ciężarówek w holenderskim Assen.

„Master Truck” nie ma jeszcze tak długiej tradycji jak jego holenderski starszy brat, który jest organizowany już od trzydziestu lat, ale zdobywa coraz liczniejszą rzeszę fanów. W tym roku sukces imprezy zmusił organizatorów do przeniesienia jej z Opola na podopolskie lotnisko Aeroklubu Opolskiego gdzie – oprócz ciężarówek – można było także oglądać sprzęt latający i pokazy gaszenia pożarów z powietrza. Według szacunków organizatorów przez teren zlotu przewinęło się przez weekend ok. 50 tys. odwiedzających z całej Polski.

Zlot na lotnisku Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem zorganizował – już po raz siódmy – producent poświęconego ciężkiej motoryzacji programu „Na Osi”, nadawanego w TVN Turbo.

Lista głównych wygranych (bez wyróżnień, których było baardzo wiele), a poniżej info prasowe

MASTER TRUCK – BEST OF SHOW

1. Scania „Gunfighter” Kuljetus Auvinen nr 18 (FIN)
2. Scania „Severni Hvezda” Lados nr 1 (CZ)
3. Scania „Indianka” Trans-Powiśle nr 7 (PL)

MASTER TRUCK OF THE PUBLIC

1. Scania „Gunfighter” Kuljetus Auvinen nr 18 (FIN)
2. Scania „Ghost Rider” Tedi-Trans nr 10 (PL)
3. Scania „Severni Hvezda” Lados nr 1 (CZ)

MASTER TRUCK OF POLAND
1.  Scania „Indianka” Trans-Powiśle nr 7 (PL)
2. DAF XF105 „Afryka” Sachs-Trans nr 14 (PL)
3. DAF XF 105 „Hellboy” Repiński Transport nr 2 (PL)

MASTER TRUCK OF LIGHTS
1. Scania „Ghost Rider” Tedi-Trans nr 10 (PL)
2. Scania Pol-Mack nr 141 (PL)
3. Volvo „Ghost Rider” Hodowla Drobiu Brzozowski nr 11 (PL)

NAJLEPSZE WNĘTRZE

1. Scania „Zeus” Rajala Trans nr 6 (FIN)
2. Scania „Pink Panther” Sea Container Service nr 5
3. Kenworth W900L Jan Hansen nr 30

POJAZD SPECJALNY
1. Scania „Las Vegas” Pierre Hall’s Transport nr 27 (S)
2. Mack ICS Andrzej Rzepa nr 70
3. Scania „Eagle” Peter Kjellvas nr 148 (S)

WETERAN

1. Scania „Mistress” Ulli Gotzenz nr 51 (D)

VAN
1. VW Crafter „Avatar” nr 65 (PL)

CAR AUDIO
1. WV Crafter Giz-Trans nr 197 (PL)
2. DAF XF „300” nr 3 (PL)
3. Scania „Mörkö” Karhuline nr 46 (FIN)


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.