Select Page


Master Truck: Najpiękniejsze ciężarówki są już w Polsce


 

Już dziś najpiękniejsze ciężarówki Europy po raz kolejny przyjechały do naszego kraju, aby wziąć udział w 8. Międzynarodowym Zlocie Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych MASTER TRUCK na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem.

Las Vegas, Eagle, Tiger, Lara Croft – między innymi takie motywy, będące jednocześnie nazwami tych kolosów, zagościły na karoseriach najpiękniejszych ciężarówek Europy, jakie zajechały wczoraj do naszego kraju. Ciężarówki nocują w serwisie Scanii w Rzgowie pod Łodzią, skąd przed południem ruszą w kierunku Opola, aby uświetnić znany w Europie zlot ciężarówek – Master Truck.

Pojazdy przybyły do kraju ze Szwecji i Finlandii. Dołączą do nich najpiękniejsze pojazdy z Polski, bowiem nasi krajanie również nie mają się czego powstydzić w dziedzinie tuningu ciężarowego. Wszyscy razem pojadą trasą z Łodzi przez Częstochowę, Lubliniec i Dobrodzień. Organizatorzy otrzymali już sygnały od załóg chętnych do dołączenia się po drodze do kolorowego korowodu. W Opolu spodziewany jest zatem konwój co najmniej kilkunastu samochodów zmierzających w kierunku lotniska Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem, gdzie od dwóch lat odbywa się Master Truck.

Rzesze fanów już nie mogą się doczekać przyjazdu tych jeżdżących, wymuskanych cacek, więc za pośrednictwem portali społecznościowych organizują się i przygotowują spontaniczne powitania i sesje fotograficzne na trasie przejazdu pojazdów. Konwój będzie zabezpieczany przez profesjonalne służby assistance oraz pilotów i celowo przejedzie głównymi ulicami większych miast – po to, aby każdy mógł choć przez chwilę zobaczyć, co czeka go po przyjeździe do Opola.

Jednak ciężarówki to jedynie przystawka do dania, jakie czeka publiczność Master Trucka. Zlot obfitować będzie w całe zestawy niezwykłych atrakcji i każdy znajdzie na nim coś dla siebie. Zobaczyć będzie można wszelkiego rodzaju poruszające się maszyny tego świata – militarne, off-roadowe, rolnicze, budowlane, lotnicze i ich jeżdżące oraz statyczne miniatury. Nie zabraknie pereł zza oceanu oraz klasycznych oldtimerów. Na zlot specjalnie zostanie sprowadzony zwycięski pojazd tegorocznego rajdu Dakar. Rozrywkę znajdzie tu zarówno dorosły jak i dziecko i przez trzy dni nikt nie będzie się nudził. Szykują się tu premiery najnowszych sprzętów tuningowych, a pojazdy zaprezentują także kierowcy rajdowi, np. Maciej Stańco. Będzie można także zapoznać się z najnowszymi zdobyczami techniki motoryzacyjnej i nie tylko oraz polatać szybowcem, lub poskakać ze spadochronem.

Ciekawostką jest rozegranie na zlocie polskiego finału europejskiego konkursu na najlepszego młodego kierowcę zawodowego, który z Opola pojedzie na finał do Szwecji, gdzie zawalczy z innymi finalistami z Europy o nowiutką, wartą kilkaset tysięcy Euro, Scanię.

Warto podkreślić, że jadące w konwoju pojazdy – zarówno te zagraniczne, jak i polskie, na co dzień wykonują normalne zadania transportowe – przewożąc najpotrzebniejsze nam wszystkim dobra spożywcze i przemysłowe. Tym bardziej należy im się szacunek, za to, że potrafią w tak pięknym stanie utrzymać swoje maszyny.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do śledzenia tradycyjnego już korowodu, który, choć nie ma nic wspólnego z protestującymi kierowcami z amerykańskiego „Konwoju”, sam zaczyna być kultowy i z roku na rok gromadzi coraz większą ilość uczestników. Niech ta miła dla oka i duszy chwila podziwu – skłoni nas też do refleksji nad ważnością narzędzi transportowych w naszym życiu codziennym.

Zapraszamy do Rzgowa pod Łodzią – na godzinę 10:00, gdzie będzie można porobić zdjęcia i porozmawiać w kierowcami, a następnie do śledzenia ruchu pojazdów w trakcie jazdy trasą – Rzgów – Częstochowa – Lubliniec – Dobrodzień – Ozimek – Opole – Polska Nowa Wieś.

W razie jakichkolwiek pytań – jesteśmy do Państwa dyspozycji – serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym nietuzinkowym wydarzeniu!

Więcej informacji…


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 6 lat temu.