Select Page


MLP Group: Piotr i Paweł w poznańskim centrum MLP


 

MLP Group, wiodący operator logistyczny w Polsce, wynajął firmie Piotr i Paweł  8 000 m2 powierzchni w rozbudowywanym centrum magazynowo-produkcyjnym  w okolicach Poznania. Tym samym budynek A, który na przełomie roku zostanie oddany do użytku, jest już w większości wynajęty. Docelowo poznańskie centrum MLP Group liczyć będzie około 102 000 m2 powierzchni magazynowej i produkcyjnej.

Firma Piotr i Paweł zarządzająca ogólnopolską siecią sklepów detalicznych wynajęła 8 000 m2 powierzchni w rozbudowywanym centrum magazynowo produkcyjnym MLP w Poznaniu. – To kolejny znaczący klient, który zdecydował się rozwijać biznes korzystając z naszej oferty powierzchni magazynowo-produkcyjnych. Sfinalizowana transakcja zapewniła wynajęcie większości powierzchni budynku A, który zostanie oddany do użytku pod koniec roku. Pozyskanie nowego klienta jest też dobrym zwiastunem w zakresie najmu kolejnych powierzchni w poznańskim centrum. – stwierdziła Dorota Jagodzińska-Sasson, Członek Zarządu MLP Group S.A.

Budynek A jest pierwszym obiektem w parku MLP Poznań . Docelowo na terenie o powierzchni ponad 19 hektarów  znajdą się cztery hale o łącznej powierzchni około 102 000 m2. Powstające centrum jest bardzo dobrze zlokalizowane, znajduje się w miejscowości Koninko, około 15 km od centrum Poznania. Zaledwie  w odległości 4,5 km znajduje się wjazd na autostradę A2. Z kolei 1,5 km dzieli obiekt od drogi szybkiego ruchu „jedenastki”.

– Lokalizacja obiektu umożliwia organizowanie sprawnej dystrybucji na terenie całego kraju. Bliskie położenie zachodniej granicy poszerza też zasięg dystrybucji o Europę Zachodnią. Te atuty powodują, że nasze poznańskie centrum cieszy się dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych klientów. – podkreśliła Dorota Jagodzińska-Sasson.

Firma Piotr i Paweł wywodzi się z Poznania, gdzie powstawały pierwsze placówki handlowe. Dzięki podpisanej umowie z MLP Group firma będzie dysponowała drugim centrum logistycznym  w okolicach Poznania. Obecnie posiada już 89 sklepów w 51 miastach w całym kraju. Asortyment sklepów sięga 25 000 pozycji.


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 6 lat temu.