Select Page


MTBiGM: Wiceminister Tadeusz Jarmuziewicz otworzył Targi Autostrada w Kielcach


 

Odrabiamy zaległości cywilizacyjne ostatnich kilkudziesięciu lat – powiedział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Tadeusz Jarmuziewicz o budowie dróg w Polsce, otwierając 8 maja br. XVIII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego Autostrada-Polska w Kielcach. W otwarciu targów uczestniczyli także m.in.: Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Lech Witecki, Zastępca Przewodniczącego Sejmowej Komisji Infrastruktury Janusz Piechociński oraz władze regionu świętokrzyskiego i miasta Kielce: Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas oraz Prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

Wiceminister poinformował także, że w MTBiGM zrodziła się inicjatywa, aby stworzyć narzędzie, które zabezpieczy płatności dla podwykonawców. W założeniu główny wykonawca miałby zdeponować 3-5% sumy, aby zapewnić płynność płatności. Byłby to rodzaj buforu. – Jest to narzędzie na przyszłość – poinformował minister. Tadeusz Jarmuziewicz odniósł się także do inwestycji drogowych w perspektywie 2013 – 2020. Zaznaczył, że czekamy w tej sprawie na decyzje KE.

W XVIII Międzynarodowych Targach Budownictwa Drogowego Autostrada-Polska bierze udział ponad tysiąc firm z 29 krajów. Targom towarzyszą liczne konferencje branżowe, na stoiskach wystawienniczych można oglądać m.in. systemy zarządzania ruchem, systemy bezpieczeństwa czy ofertę firm projektowych i wykonawczych.

Targom, które zostały objęte honorowym patronatem Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, towarzyszą Międzynarodowe Targi Infrastruktury Traffic-Expo, Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i Pojazdów Specjalistycznych Maszbud oraz Międzynarodowe Targi Transportu Drogowego – Pojazdy Użytkowe Rotra.

Targi Autostrada-Polska potrwają do piątku 11 maja br.

Źródło: www.transport.gov.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 7 lat temu.