Select Page


Na osi w TVN TURBO 14-20.05.2011


 

W najbliższym odcinku: Iveco Eco Stralis; Scanie dla Słupska; Actros jeszcze bezpieczniejszy; Hellboy na drodze.Premiera najbliższego odcinka NA OSI
Sobota 14 maja o godz.14.00

Powtórki przez cały tydzień:
Sobota (14.05) – godz. 22.15, Niedziela (15.05) – godz.15.00
Wtorek (17.05) –  godz. 23.59, Środa (18.05) –  godz. 15.30
Czwartek (19.05) – godz. 10.20, Piątek (20.05) – godz. 6.00

A zobaczyć będzie można między innymi:
Iveco Eco Stralis – Stralis w wersji Eco ma szansę zostać hitem tego roku w Iveco. Przydomek Eco oznacza w tej ciężarówce ekologię i ekonomikę eksploatacji. Przyjazność dla środowiska osiągnięto dzięki spełnianiu normy EEV. Apetyt na paliwo ogranicza tryb jazdy ekonomicznej uruchamiany przez kierowcę specjalnym przełącznikiem. Auto ma też układ ciągłego monitorowania ciśnienia w oponach.

Scanie dla Słupska – dzięki pięciu nowym autobusom Scania Omni City, które niedawno trafiły do Słupskiego MZK, na zasłużoną emeryturę po 30 latach bezawaryjnej eksploatacji mogły odejść Scanie BR 112. Ich następczynie wyposażono w silniki zasilane gazem ziemnym, dzięki czemu powietrze w mieście będzie czyściejsze, a koszty użytkowania autobusów niższe.

Actros jeszcze bezpieczniejszy – od kilku miesięcy Mercedes instaluje w swoich flagowych ciężarówkach układ aktywnego asystenta hamowania drugiej generacji, który w odróżnieniu od poprzednika, rozpoznaje nie tylko pojazdy poruszające się wolniej, ale także nieruchome. Testy drogowe dowiodły, że tak wyposażone Actrosy uczestniczą w o 50% mniejszej ilości wypadków drogowych.

Hellboy na drodze – motywy z serii o piekielnym chłopcu przyniosły temu samochodowi jedną z głównych nagród na zlocie Master Truck w Opolu. Kierowca z dumą jeździ taką piękną ciężarówką, której niebawem przybędzie konkurentek z własnego podwórka, bo firma Repiński Transport szykuje na Master Trucka dwa nowe pojazdy.

Oprócz tego, w każdym programie przegląd najświeższych i najciekawszych informacji branżowych, czyli Stroboskop, a w nim: stowarzyszenie Kierowca.pl proponuje ośrodkom wymianę kursów na płytach DVD na e-learning; Fiat Professional przewodzi stawce na rynku pojazdów dostawczych; udany rok działania strategii Conti 360o; dobry pierwszy kwartał roku w Volvo Trucks.

Na pytania widzów odpowiadają: sierżant sztabowy Janusz Bereszczyński i starszy inspektor transportu drogowego Tadeusz Sterniuk. Program prowadzi Sławek Sochacki.

Więcej na: www.naosi.pl

Sponsorem programu „Na Osi” jest


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 8 lat temu.