Select Page


Na osi w TVN TURBO 15.01 – 21.01.2011


 

W najbliższym odcinku m.in.: MAN TGS 41.440 8×8 wywrotka, Fleet Board, Volvo i Intruck, Kierowca i jego ciężarówka.

 

 

Premiera najbliższego odcinka NA OSI

Sobota 15 stycznia o godz.14.00

Powtórki przez cały tydzień:
Niedziela (16.01) – godz.15.00
Poniedziałek (17.01) – godz. 8.00, 15.25
Wtorek (18.01) – godz. 8.30, 23.40
Czwartek (20.01) – godz. 6.00, 13.20
Piątek (21.01) – godz. 9.45


A zobaczyć będzie można między innymi:

MAN TGS 41.440 8×8 wywrotka – TGS wziął od swojego poprzednika – szeregu TGA – to co najlepsze, a udane zmiany wizerunku auta podniosły nie tylko walor estetyczny pojazdu. 10,5 litrowy silnik z rodziny D20 spełnia normę Euro 5. W układzie przeniesienia napędu zastosowano skrzynię redukcyjną i ciekawy sposób włączania blokad mechanizmów różnicowych.

Fleet Board – od 10 lat Mercedes proponuje użytkownikom pojazdów ciężarowych – nie tylko swojej marki – system Fleet Board. Jest to rozbudowane narzędzie o przemyślanej konfiguracji, pozwalające za pomocą globalnej sieci internetowej być w stałej, bieżącej łączności z pojazdem, ładunkiem i kierowcą.

Volvo i Intruck – w niewielkim Karpinie, tuż koło Radzymina, a więc na prawobrzeżnej połaci kraju w stosunku do Wisły, nowy serwis ciężarówek Volvo uruchomiła firma Intruck. Jej prezesi całe swoje zawodowe życie związali ze szwedzką marką.

Kierowca i jego ciężarówka – poznamy kolejnego szofera i niecodzienną ciężarówkę, którą jeździ. Pomysł na stuningowanie Scanii narodził się w firmie Pars po odwiedzeniu zlotu ciężarówek. Teraz auto jest ozdobą floty i samo jest atrakcją na zlotach. A w Parsie już tuningują następny samochód.

Oprócz tego, w każdym programie przegląd najświeższych i najciekawszych informacji branżowych, czyli Stroboskop, a w nim: samochód o dwóch obliczach: Ford Grand C Max; stosowane przez Volvo testy zderzeniowe ciężarówek mają 50 lat; Mercedes Atego – Ciężarówka Roku 2011 – dostępna jest także z napędem hybrydowym; pojawił się pomysł wprowadzenia odcinkowego pomiaru prędkości w Polsce.

Na pytania widzów odpowiadają: sierżant sztabowy Janusz Bereszczyński i młodszy specjalista transportu drogowego Rafał Kochanowski. Program prowadzi Sławek Sochacki.

Więcej na: www.naosi.pl


Sponsorem programu „Na Osi” jest  


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , , , , , , , , , , , ,
Opublikowano 8 lat temu.