Select Page


Na osi w TVN TURBO 19.03-25.03.2011


 

W najbliższym odcinku: MAN TGX 18.440, Sposób na low deck’a, Śniadanie prasowe w Mercedesie, Czas pracy kierowcy i truckera.

 

 

Premiera najbliższego odcinka NA OSI
Sobota 19 marca o godz.1400

UWAGA! NOWE DOGODNE TERMINY EMISJI POWTÓREK:
Sobota (19.03) – godz.22.15, Niedziela (20.03) – godz.15.00, 00.50,
Poniedziałek (21.03) – godz. 12.00, Wtorek (22.03) –  godz. 00.50,
Środa (23.03) – godz. 9.45, 15.30, Czwartek (24.03) – godz. 10.15,
Piątek (25.03) – godz. 5.55


A zobaczyć będzie można między innymi:

MAN TGX 18.440 – testujemy ciągnik w specjalnej konfiguracji, która chyba spotka się z dużym zainteresowaniem przewoźników. Standardowy samochód dopieszczono w różnych szczegółach, a pracy konstruktorów przyświecał jasny cel: minimalnym nakładem kosztów sprawić, by auto spalało mniej paliwa.

Sposób na low deck’a
– ciągnik o obniżonym podwoziu cechuje się wyższą efektywnością transportową, bo łączony jest w zestaw z naczepą mega, mieszczącą więcej ładunku. Do zwykłej naczepy, w powszechnie dostępnym wykonaniu, nie nadaje się. Ale znaleziono rozwiązanie, które sprawia, że low deck może ciągnąć albo naczepę mega, albo standardową.

Śniadanie prasowe w Mercedesie
– przybyłym do warszawskiej siedziby Mercedesa dziennikarzom o osiągnięciach marki na polskim rynku w ubiegłym roku opowiadał sam prezes Jan Madeja. W interesującej nas dziedzinie pojazdów użytkowych Mercedes zanotował dobre wyniki i z optymizmem spogląda na ten rok.

Czas pracy kierowcy i truckera – zarówno polski szofer jak i jego amerykański kolega muszą przestrzegać przepisów o czasie pracy kierowcy. Na starym kontynencie swoistym nadzorcą stosowania przepisów jest tachograf. W Stanach te urządzenia nie są stosowane.

Oprócz tego, w każdym programie przegląd najświeższych i najciekawszych informacji branżowych, czyli Stroboskop, a w nim: montowany w Mercedesach Actrosach system Activ Brake Assist II generacji nagrodzony; Mitsubishi Fuso Canter; Volvo doskonale rozpoczęło rok; polscy przewoźnicy kupili w ubiegłym roku blisko 1100 nowych autobusów.

Na pytania widzów odpowiadają: sierżant sztabowy Janusz Bereszczyński i młodszy specjalista transportu drogowego Rafał Kochanowski. Program prowadzi Sławek Sochacki.

Więcej na: www.naosi.pl

Sponsorem programu „Na Osi” jest


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , , , , , , ,
Opublikowano 8 lat temu.