Select Page


Na osi w TVN TURBO 4-9.06.2011


 

W najbliższym odcinku: Scania G 400 ze skrzynią samowyładowczą KH Kipper; Mercedes uczy jeździć taniej; MAN i jego pan.


Premiera najbliższego odcinka NA OSI
Sobota4 czerwca o godz.14.00

Powtórki przez cały tydzień:
Sobota (4.06.2011) – godz. 22.00, Niedziela (5.06) – godz.15.00
Wtorek (7.06) –  godz. 00.00, Środa (08.06) –  godz. 15.30
Czwartek (09.06) – godz. 10.20, Piątek (10.06) – godz. 6.00

A zobaczyć będzie można między innymi:

Scania G 400 ze skrzynią samowyładowczą KH Kipper – pojazd, budowlany także, musi być dobrze dopasowany do zadań, jakie przed nim zostaną postawione. Z tymi trudniejszymi bez obaw może się zmierzyć 4 osiowa Scania, w konfiguracji napędu 8×6. Ekologię na poziomie normy Euro 5 uzyskano bez żadnych dodatkowych płynów eksploatacyjnych, a turbina o zmiennej geometrii skutecznie likwiduje turbodziurę. Szwedce dodano odpowiednią do jej charakteru, a więc równie mocną, polską zabudowę. Mariaż wyszedł z tego bardzo udany.

Mercedes uczy jeździć taniej – podczas specjalnie organizowanych „Eco treningów” specjaliści z Mercedesa przekazują uczestnikom takich zajęć 10 zasad, których przestrzeganie w czasie jazdy może dać spore oszczędności. I nie chodzi tu tylko o zużycie paliwa, choć to akurat jest łatwo mierzalne i od razu widoczne, bo apetyt pojazdu może zmaleć nawet o kilkanaście procent. Inne efekty, takie jak mniejsze ogólne zużycie samochodu, dadzą się odczuć po dłuższej jego eksploatacji. A są jeszcze korzyści trudno- lub niemierzalne: mniejsze zanieczyszczenie atmosfery, czy wzrost bezpieczeństwa jazdy.

MAN i jego pan – czterdziestokilku latek ze Świdnicy z naczepami niskopodwoziowymi ma do czynienia od dość długiego czasu. Przez te lata jeździł różnymi ciągnikami. Teraz powozi MAN’em, który dzięki układowi dołączanego hydraulicznego napędu przedniej osi „Hydrodrive”, potrafi wdrapać się tam, gdzie inne auta się poddają. Tym sposobem Pan Szofer wykonuje swoją robotę, a zdarza Mu się też wygrać zakład.

Oprócz tego, w każdym programie przegląd najświeższych i najciekawszych informacji branżowych, czyli Stroboskop, a w nim: jak ujeżdżaliśmy MAN’y w Wąchocku; Fiat przyjmuje zamówienia na nowe Ducato; Minister Infrastruktury określił w rozporządzeniu, jakie warunki powinny spełniać symulatory jazdy; cenne nagrody czekają na uczestników oraz publiczność VII Międzynarodowego Zlotu Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych „Master Truck” organizowanego w dniach od 15 do 17 lipca na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi koło Opola.

Więcej na: www.naosi.pl

Sponsorem programu „Na Osi” jest


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 9 lat temu.