Select Page


Na osi w TVN TURBO 9-15.04.2011


 

W najbliższym odcinku: Mitsubishi Fuso Canter; Skąd się biorą osie; MAN i studenci; Wagi w Europie i USA.Premiera najbliższego odcinka NA OSI
Sobota 9 kwietnia o godz.14.00

UWAGA! NOWE DOGODNE TERMINY EMISJI POWTÓREK:
Sobota (09.04) – godz.22.15, Niedziela (10.04) – godz.15.00, 00.50,
Poniedziałek (11.04) – godz. 12.00, Wtorek (12.04) –  godz. 00.50,
Środa (13.04) –  godz. 15.30   , Czwartek (14.04) – godz. 9.55,
Piątek (15.04) – godz. 6.00

A zobaczyć będzie można między innymi:
Mitsubishi Fuso Canter – mikro ciężarówki wielkości prezentowanego pojazdu z kraju kwitnącej wiśni do często spotykanych na drogach nie należą. A tymczasem mogą znaleźć wiele różnych zastosowań w obszarach o utrudnionym ciasnotą dostępie. To autko jest doskonałym tego przykładem.

Skąd się biorą osie
– mroki prehistorii kryją tajemnicę wynalezienia koła i pewnie razem z pierwszym kołem schroniła się tam jego oś. Te dwa elementy tylko łącznie spełniają swoją funkcję: pozwalają pojazdowi poruszać się. Zajrzymy do fabryki SAF Holland, aby zobaczyć, jak powstaje współczesna oś do naczepy.

MAN i studenci – spółka MAN Bus i Politechnika Poznańska współpracują ze sobą od wielu lat. Jedną z ciekawszych form wspólnych działań jest projekt pod nazwą „Pracuj i studiuj z MAN”, który przed studentami otwiera perspektywę kariery zawodowej w znanej międzynarodowej firmie, a producentowi pojazdów daje sposobność znalezienia najwyższej klasy konstruktorów.

Wagi w Europie i USA – maksymalne gabaryty i masy pojazdów, oraz naciski osi są dokładnie uregulowane przepisami zarówno na starym kontynencie, jak i w USA. Wszędzie też przestrzeganie tych unormowań jest kontrolowane. Pokażemy, jak wygląda to w Polsce, w Austrii i za wielką wodą.

Oprócz tego, w każdym programie przegląd najświeższych i najciekawszych informacji branżowych, czyli Stroboskop, a w nim: już jest nowy numer bezpłatnego informatora kierowcy zawodowego; KIA K 2500; Volvo postawiło na recykling; ciekawa oferta leasingowa Mercedesa.

Na pytania widzów odpowiadają: sierżant sztabowy Janusz Bereszczyński i młodszy specjalista transportu drogowego Rafał Kochanowski. Program prowadzi Sławek Sochacki.

Więcej na: www.naosi.pl

Sponsorem programu „Na Osi” jest


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 9 lat temu.