Select Page


NordGlass: Blisko 1/3 kierowców jeździ z uszkodzoną szybą


 

Największa polska sieć serwisowa naprawy i wymiany szyb czołowych NordGlass wspólnie z ośrodkiem badawczym Millward Brown SMG/KRC sprawdziła czy Polacy dbają o stan szyb w swoich samochodach. Wyniki pokazały, że 26% kierowców przyznaje, że jeździ z uszkodzonymi szybami, a 13% w ogóle nie zwraca uwagi na jej stan. Natomiast 94% respondentów zgadza się, że kondycja szyby ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa na drodze.

Najnowsze badanie Millward Brown SMG/KRC oraz sieci serwisowej NordGlass pokazuje, że zdajemy sobie sprawę z tego, że dobra widoczność  zapewnia bezpieczeństwo jazdy. Niestety uzyskane dane pokazują też, że blisko 1/3 kierowców porusza się po drogach z uszkodzoną szybą. Ignorowanie pęknięcia to nie tylko potencjalne ograniczanie widoczności w czasie podróży. To również narażanie się na nieprzyjemne spotkanie z Policją.

„Jeśli kierowca auta w polu widzenia widzi uszkodzenie na szybie, która ogranicza widoczność, musi liczyć się z mandatem, a nawet zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego w przypadku kontroli drogowej” – mówi mł. insp. dr Dariusz Podleś z Głównej Komendy Policji. – „Policjanci w takiej sytuacji mają obowiązek wypisać mandat do kwoty 250 zł.”
Właściciele samochodów odpowiadają w jakim stanie jest ich przednia szyba.

Powodem dla którego kierowcy nie kwapią się z podróżą do warsztatu może być fałszywe przeświadczenie o cenach usług w serwisach i ilości czasu potrzebnego do naprawy. Prawda jest taka, że trwa to krótko oraz kosztuje bardzo mało.
„Niewiele osób wie, że naprawa szyby, a nawet jej wymiana jest naprawdę szybka – mówi Artur Więckowski z NordGlass. Naprawa zajmuje  ok. 30 minut, a wymiana szyby około półtorej godziny. Wystarczy zadzwonić na infolinię Nordglass i umówić się na wygodny dla siebie termin”
Obecnie technika pozwala skutecznie naprawiać drobne odpryski zanim powiększą się one do rozmiarów, przy których będzie konieczna wymiana. Aby szyba kwalifikowała się do naprawy uszkodzenie powinno być mniejsze niż pięciozłotowa moneta (czyli 24 mm) i znajdować się minimum 10 cm od najbliższej krawędzi. Koszt takiej naprawy nie obciąży zbytnio naszej kieszeni i wynosi jedynie 140 zł. Należy też dodać, że naprawa małego pęknięcia może nas uchronić przed większym wydatkiem, który wiąże się z wymianą całej szyby. Odpryski i pęknięcia mają tendencję do szybkiego rozprzestrzeniania się po całej powierzchni.

NordGlass jest największym ogólnopolskim serwisem napraw i wymiany szyb samochodowych w Polsce. Kierowcy mogą znaleźć serwisy firmy w 119 punktów na terenie całego kraju. W ciągu ostatnich 4 lat w polskich samochodach zamontowano ponad 1 mln szyb Nordglass.

Więcej informacji…


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 6 lat temu.