Select Page


Nowa lokalizacja warszawskiego oddziału Dachser


 

Dachser, działający globalnie operator logistyczny, uruchomił nowy oddział
w kompleksie logistycznym MLP Pruszków II pod Warszawą. Inwestycja powstała w związku z dynamicznym rozwojem firmy i przejmie funkcje dotychczasowego oddziału regionalnego.

Nowy oddział Dachser mieści się tuż przy zjeździe z autostrady A2. Składa się
z dwupiętrowego budynku administracyjnego o powierzchni 750 mkw. i magazynu
o powierzchni 7 200 mkw. z dziewiętnastoma bramami załadunkowymi. Biuro jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Inwestycja jest realizacją strategii rozwoju firmy przyjętej w 2010 roku. „Wraz
z dynamicznym rozwojem firmy, nasza dotychczasowa lokalizacja stawała się niewystarczająca, zarówno jeśli chodzi o standard, jak i powierzchnię” – mówi Anna Trzcińska, kierownik warszawskiego oddziału Dachser. „W nowym oddziale mamy więcej miejsca na realizację naszych procesów logistycznych. Przeprowadzka poprawiła płynność obsługi kierowców oraz – dla niektórych regionów – elastyczność w odbiorach przesyłek. Co istotne, obiekt został zaprojektowany tak, aby w przyszłości, wraz z rozwojem biznesu, była możliwa jego rozbudowa” – podkreśla Anna Trzcińska.

„Oddział pod Warszawą odgrywa kluczową rolę w działaniu całej firmy” – mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. „Ma znaczący wpływ na obroty i znajduje się w jednym
z najbardziej atrakcyjnych logistycznie regionów w Polsce. Nie bez znaczenia jest także jego bliskość do zjazdu
z autostrady. Aktualnie warszawski oddział Dachser jest naszą najnowocześniejszą placówką w kraju” – dodaje.

Tak jak w każdym oddziale Dachser, obsługa magazynowa odbywa się przy użyciu autorskich systemów WMS i TMS (Mikado i Domino). Regały wysokiego składowania mieszczą 8 000 palet. Oświetlenie zastosowane w magazynie jest energooszczędne oraz zgodne z systemem HACCP. Obiekt jest dostosowany do obciążeń ogniowych powyżej 4 000 MJ/mkw. Na ogrodzonym i strzeżonym terenie znajduje się plac manewrowy z parkingiem na 25 samochodów ciężarowych.

Dachser ma obecnie w Polsce 8 oddziałów (w Warszawie, Strykowie, Szczecinie, Wrocławiu, Gądkach k. Poznania, Sosnowcu k. Katowic, Gdańsku oraz Air & Sea Logistics w Warszawie).
W 2012 roku Dachser, międzynarodowy operator logistyczny, wygenerował obrót
w wysokości 4,41 miliarda euro, zatrudniając 21 650 pracowników w 347 oddziałach na całym świecie. Firma dostarczyła 49,8 miliony przesyłek o łącznej wadze 37,5 milionów ton.


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 6 lat temu.