Select Page


Nowe zasady organizacyjne wydawania wiz rosyjskich


visa_rosyjska
 

Jak podaje ZMPD na swojej stronie internetowej, można już składać wnioski

Każdego roku w okresie turystycznym – od kwietnia do września – wydłuża się okres oczekiwania kierowców na wizy rosyjskie. Natomiast w okresach zimowych i na początku wiosny jest on znacząco krótszy. Normalnie czas od przyjęcia paszportu przez ZMPD do jego wydania kierowcy wynosi około dwóch tygodni. W okresach szczytowych ulega on przedłużeniu. Szacujemy, że w roku bieżącym późną wiosną i latem może on wydłużyć się nawet do dwóch miesięcy. Aby tego uniknąć ZMPD oraz Konsulat Federacji Rosyjskiej w Warszawie proponują nowe rozwiązania organizacyjne:

1. Dla kierowców, którzy wielokrotne i regularnie przekraczali granicę Federacji Rosyjskiej wykonując międzynarodowe przewozy drogowe oraz posiadali do tej pory w paszporcie minimum dwie ważne wizy roczne mogą zostać wydane wizy dwuletnie.

2. Posiadając w paszporcie ważną wizę (do 4 miesięcy przed zakończeniem ważności), kierowca może wystąpić w dogodnym dla siebie i jego firmy terminie o kolejną wizę wielokrotną, której okres ważności będzie wynosił kolejny rok lub kolejne dwa lata po zakończeniu ważności dotychczasowej wizy.

Przykład:
Kierowca posiada roczną wielokrotną wizę rosyjską ważną do 15 kwietnia 2014. Składa nowy wniosek wizowy do ZMPD np. w styczniu 2014 r. i uzyskuje nową wizę ważną do 15 kwietnia 2015 lub 2016 unikając długotrwałego oczekiwania na wizę w okresie turystycznym. Dotychczasowa wiza zostaje anulowana, natomiast nowa ma okres ważności od momentu rozpatrzenia wniosku (np. 26 stycznia) do końca okresu ważności wizy dotychczasowej (tj. 15 czerwca 2014 r.) plus nowy okres roczny lub dwuletni, tj. do 15 czerwca 2015 r. lub 2016 r.

Chcesz uniknąć długotrwałego oczekiwania na wizę rosyjską kierowcy wiosną i latem? Nie czekaj do upływu terminu ważności posiadanej wizy! Złóż wniosek wizowy już teraz.

Wnioski na wizy dwuletnie przyjmowane są w biurze ZMPD od 3 lutego 2014 r.

 

Źródło: www.zmpd.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 5 lat temu.