Select Page


OZPTD: odebrał Certyfikat ISO 9001 – 2009


_DSC0729
 

W dniu 7 listopada 2013 r. w warszawskim hotelu Mercure, odbyła się niezwykle miła i podniosła uroczystość . W tym dniu Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego odebrał certyfikat ISO 9001 – 2009 w zakresie szkoleń kierowców.

Na uroczystość przybyli: poseł Stanisław Żmijan – przewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury, poseł Józef Racki, poseł Jerzy Szmit, Dyrektor Departamentu Transportu MTBiGM – Łukasz Twardowski, Jolanta Misiak – sekretarz Komisji Infrastruktury, Andrzej Kolasa – zastępca Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego, Alwin Gajadhur – rzecznik Głównego Inspektora Transportu Drogowego, mł. Insp. Józef Syc z Komendy Głównej Policji, Euzebiusz Jasiński z ZMPD.

Obecni byli również przedstawiciele PZU – Aneta Zawistowska i Piotr Glen, firmy która wspiera wiele programów podnoszących poziom bezpieczeństwa na polskich drogach. Oczywiście nie zabrakło Zarządu Głównego z Przewodniczącym Bolesławem Milewskim, wiceprzewodniczącymi Andrzejem Olechnickim i Andrzejem Nowrotkiem, sekretarzem Tomaszem Ziają i skarbnikiem Adamem Łobazą.

Obecni byli przewodniczący regionów OZPTD, oraz członkowie Zarządu Głównego poprzedniej kadencji Marcin Kobylarz i Roman Miłkowski.

W trakcie uroczystości Ryszard Stodolny, dyrektor ds. szkoleń OZPTD, mógł przybliżyć przybyłym gościom dokonania związku w zakresie nauczania kierowców. Przypomniał, żę OZPTD dysponuje na terenie całego kraju ponad 170 ośrodkami, z którymi współpracuje. Ośrodki zarejestrowane są we wszystkich województwach i rocznie szkolą 4000 kierowców, w tym 1000 na kwalifikację wstępną. Posiadane przez związek cztery pojazdy służące do szkoleń spełniają wymagania określone w rozporządzeniu ministra infrastruktury. Ośrodki posiadają wykwalifikowaną kadrę instruktorów i starają się jak najlepiej przygotowywać adeptów do wykonywania zawodu kierowcy. Oprócz szkolenia w zakresie kwalifikacji wstępnej i szkoleń okresowych, OZPTD prowadzi także zajęcia m. in. z ecodrivingu i obsługi tachografu cyfrowego.

Certyfikat ISO zaświadcza o rzetelności prowadzonych przez związek szkoleń. Odbierając certyfikat ISO z rąk dyrektora TDT Andrzeja Kolasy przewodniczący OZPTD Bolesław Milewski podkreślił, że szkolenia, to dla związku nie tylko działalność komercyjna, ale i misja, by kadra kierowców zatrudniona w polskich firmach transportowych posiadała najwyższe kwalifikacje.

Andrzej Olechnicki, wiceprzewodniczący OZPTD, podkreślił, że droga do uzyskania certyfikatu nie była łatwa, tym bardziej zasługuje na szacunek fakt, że procedura jego uzyskania trwała tylko 4 miesiące.

W najbliższym czasie związek wyda materiały poglądowe nt. postulowanych zmian w zakresie szkoleń. Będzie to swoiste memorandum skierowane do ustawodawcy – podkreślił wiceprzewodniczący Andrzej Nowrotek. Przyznanie certyfikatu ISO podwyższa konkurencyjność OZPTD w zakresie szkoleń kierowców.

Źródło: OZPTD


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 6 lat temu.