Select Page


OZPTD: Uwaga przewoźnicy drewna!


 

W związku z dramatyczną sytuacją w transporcie drewna, OZPTD wspólnie z przedstawicielami branży, przeanalizował poziom kosztów jakie muszą ponosić firmy specjalizujące się w transporcie drewna. Na ich podstawie opracowane zostały stawki, które pozwalają osiągnąć 10% zysk. Dodać należy, iż na podstawie przeprowadzonych badań, w których uczestniczyła Inspekcja Transportu Drogowego oraz przedstawiciele Lasów Państwowych stwierdzono, że średni ładunek nie powinien przekraczać 25 m3.

Na podstawie w/w faktów OZPTD zwróci się do wszystkich zakładów o dostosowanie stawek do faktycznych warunków ekonomicznych, a wielkości przyjmowanych ładunków do norm ustalonych w prawie drogowym, tym bardziej, że prawie każdy z zakładów posiada wagę i może zdyscyplinować swoich przewoźników aby nie przekraczali 40 ton DMC.

Nadmienić również należy, że wobec przewoźników wyłamujących się i kontynuujących proceder zaniżania stawek, wożenia poniżej kosztów oraz przeładowujących pojazdy OZPTD będzie podejmował skuteczne działania.

Ponieważ walka o branżę transportu drewna trwa już od wielu lat, a nadal występuje duża liczba nieuczciwych przewoźników, na prośbę samych przewoźników Związek uruchomi wszelkie dostępne instrumenty aby zdyscyplinować, a nawet w razie braku reakcji wyeliminować takie firmy z rynku.

Źródło: www.ozptd.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.