Select Page


PAP: Rosja zaczęła odprawiać polskie tiry


 

Jak podaje PAP Rosja w poniedziałek (24.01) po południu zaczęła odprawiać polskie samochody ciężarowe, które utknęły na jej granicach z powodu braku rosyjsko-polskiego porozumienia w sprawie zezwoleń na wykonywanie międzynarodowych przewozów drogowych w 2011 roku.

Poinformował o tym PAP rzecznik prasowy Ambasady RP w Moskwie Grzegorz Teleśnicki. Przekazał on, że w Krasnej Gorce, na granicy między Rosją i Białorusią, odprawa polskich tirów ruszyła tuż przed 16.00 czasu moskiewskiego (14.00 czasu polskiego).

Teleśnicki podał, że w pierwszej kolejności odprawiane są pojazdy puste; w dalszej terytorium Rosji będą mogły opuścić samochody z ładunkami.

Według stanu z piątku, w Krasnej Gorce na odprawę czekało około 30-40 polskich ciężarówek. Wiadomo jednak, że w czasie weekendu zjechały tam kolejne.

Rosyjscy eksperci szacują, że po 15 stycznia, kiedy to utraciły ważność zezwolenia przewozowe na 2010 rok, na granicach Rosji z Białorusią, Ukrainą, Łotwą i Estonią, utknęło ponad tysiąc samochodów ciężarowych z Polski.

Źródło:PAP


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 8 lat temu.