Select Page


Papierosy ukrył w podłodze chłodni


 

Jak podaje Izba Celna w Białej Podlaskiej funkcjonariusze Służby Celnej z Dorohuska udaremnili w weekend przemyt 15 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości 120 tys. zł.

Na papierosy funkcjonariusze wpadli dzięki urządzeniu RTG zainstalowanemu na przejściu granicznym. Obraz, który celnicy ujrzeli na ekranie monitora, był na tyle podejrzany, że postanowili bliżej przyjrzeć się ciężarówce należącej do litewskiej firmy przewozowej. Okazało się, że podłoga pojazdu została specjalnie przygotowana do przemytu. Po zdjęciu bocznej listwy, wzmocnionej ołowianymi płytami, oczom funkcjonariuszy ukazało się kilkadziesiąt długich pakietów, owiniętych czarną folią. W każdym z nich znajdowało się po kilkaset paczek papierosów.

52-letni Litwin, kierowca ciężarówki, przyznał się do próby przemytu. Jak ustalili funkcjonariusze papierosy zostały zakupione w Kijowie i miały trafić na Litwę.

Przeciwko mężczyźnie wszczęto sprawę karną skarbową. Na poczet kary funkcjonariusze zabezpieczyli samochód ciężarowy wraz z naczepą.


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 9 lat temu.