Select Page


PCC Intermodal: Najpotężniejszy reachstacker na Terminalu PCC Kutno


 


PCC Intermodal S.A. po raz kolejny zasiliła swój park maszynowy. Tym razem imponujący, blisko 90 tonowy rechastacker marki Hyster trafił na terminal kontenerowy PCC w Kutnie. Do tej pory, na otwartym jesienią ubiegłego roku terminalu, pracowały trzy ciężkie wózki kontenerowe.

Nieustannie rosnące zainteresowanie przeładunkami na terenie hubu w Kutnie zaowocował decyzją o zakupie kolejnej maszyny. Reachstacker, który rozpoczął w tym tygodniu pracę na Terminalu Kutno to czwarta mobilna maszyna przeładunkowa na tym obiekcie. Jej zalety podkreśla dyrektor Terminalu, Wojciech Skrzypiński:

„Dostarczone do nas urządzenie to najpotężniejszy z dostępnych reachstackerów marki Hyster, o maksymalnym udźwigu 46 ton. Wyróżnia go m.in. zastosowany stabilizator, dzięki któremu z drugiego rzędu kontenerów jest on w stanie podnieść aż 41 ton, a z wagonu stojącego na drugim torze – do 30 ton, dwa razy więcej niż to możliwe w przypadku klasycznych urządzeń tego typu.Zastosowane rozwiązania czynią go jednym z najsilniejszych i najnowocześniejszych reachstackerów eksploatowanych w Polsce, co umożliwi nam jeszcze sprawniejszą i efektywną kosztowo obsługę przeładunków dla naszych klientów.”

Ciągła rozbudowa sieci regularnych połączeń i włączanie do rozkładu kolejnych pociągów owocuje dynamicznie przyrastającą ilością wolumenów na Terminalu w Kutnie. To przyspiesza decyzję spółki o przystąpieniu do kolejnego etapu rozbudowy inwestycji.


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 7 lat temu.