Select Page


PCC Intermodal S.A.:optymalizuje łańcuch dostaw


 

W związku z ciągłym, dynamicznym wzrostem ilości  przewożonych kontenerów – co potwierdzają wyniki za pierwszy kwartał 2011 (spółka w pierwszym kwartale przetransportowała ponad 20 tys. kontenerów, a w ciągu pierwszych pięciu miesięcy br. już prawie 35 tys.) – PCC Intermodal S.A. podjęła decyzję o rozszerzeniu swojej działalności terminalowej w rejonie Śląska.

24 czerwca br. spółka zawarła umowę dzierżawy, na mocy której dysponowała będzie terminalem przeładunkowym na terenie Śląskiego Centrum Logistyki w Gliwicach.

„W związku z rosnącym wolumenem przewożonych ładunków, a przy tym w odpowiedzi na stale rosnące oczekiwania klientów zdecydowaliśmy się przenieść nasze operacje przeładunkowe na terminal w Gliwicach, gdzie będziemy samodzielnym i niezależnym operatorem. Rozszerzenie działalności na Śląsku o operacje na terminalu o powierzchni 30 tys. m2, da nam możliwość zaoferowania wyższej jakości usług naszym klientom.

Większa elastyczność i efektywność działania w rejonie Górnego Śląska pozwoli spółce utrzymać wysoką dynamikę rozwoju.” Dariusz Stefański, Prezes Zarządu PCC Intermodal S.A.

PCC Intermodal S.A. – lider transportu intermodalnego w Polsce, inwestor nowoczesnego terminalu w Kutnie (centralna Polska) realizuje strategię budowy spójnej sieci połączeń intermodalnych w oparciu o nowoczesną infrastrukturę terminalową. Spółka od 6 lat promuje w Polsce połączenia intermodalne (transport kolejowy + drogowy) z sukcesem zwiększając z roku na rok ilości ładunków przewożonych tą metodą.

Zapraszamy Państwa do śledzenia planów spółki na www.pccintermodal.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 7 lat temu.