Select Page


PCC Intermodal: zdobywa rynek przewozów intermodalnych


 

Notowana od 2009 roku na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych spółka PCC Intermodal S.A. z roku na rok przewozi coraz większą masę ładunków.

Spółka w 2011 roku przewiozła ponad 140 tys. TEU, o 23% więcej niż w roku poprzednim. Szybkie przyrosty przewożonej masy są skorelowane z inwestycjami realizowanymi przez PCC. Spółka konsekwentnie wdraża strategię rozwoju, której zwieńczeniem ma być budowa Suchego Portu w Zajączkowie Tczewskim, na zapleczu portów morskich Gdańska i Gdyni.

2011 rok był kolejnym rokiem intensywnej pracy na rzecz rozwoju intermodalu w Polsce. Spółka uruchomiła długo wyczekiwaną przez branżę inwestycję, najnowocześniejszy w Polsce lądowy kontenerowy terminal przeładunkowy w Kutnie. Z końcem roku z portów Hamburg, Bremerhaven, Rotterdam, Gdańsk i Gdynia do Kutna, a dalej do stolicy Rosji wyruszył pierwszy pociąg – PCC Moscow Express.

Kolejne lata zapowiadają się równie intensywnie. Niebawem ruszy kolejne połączenie PCC, tym razem na południe Europy w korytarzu transportowym wg koncepcji Adriatic-Baltic Landbridge.


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.