Select Page


Pierwszy odcinek południowej obwodnicy Warszawy otwarty dla kierowców


 

 Pierwszy dwukilometrowy odcinek trasy N-S pomiędzy węzłami MPL Okęcie i Marynarska został oddany do ruchu. Kierowcy zyskali dzięki temu alternatywny dojazd do lotniska Chopina w Warszawie. Trasa N-S, czyli łącznik z południową obwodnicą Warszawy rozładuje korki w stronę Ursynowa, pozwoli ominąć zatłoczoną zazwyczaj ul. Żwirki i Wigury i dwa ronda w pobliżu Lotniska. Oddany dziś odcinek jest początkiem trasy południowego wylotu z Warszawy na Grójec, czyli drogi S7, na którą przetarg ogłosimy w przyszłym roku.

Odcinek Trasy N-S wraz z łącznicami w obu węzłach umożliwi, kierowcom jadącym z zachodu na południe (od ul. Sasanki do węzła MPL Okęcie), z południa na wschód (od MPL Okęcie do ul. Marynarskiej) oraz z zachodu na północ (od Portu Lotniczego (ul. Gordon Benetta) do węzła Marynarska) i z północy na zachód (od węzła Marynarska do Portu Lotniczego (ul. Gordon Benetta)) przejazd bezpieczną, nową drogą w okolicy lotniska.

 Prace na pozostałej części trasy są na ukończeniu. Wykonawca ma jeszcze do zrealizowania ostatnie warstwy nawierzchni, oznakowanie poziome i pionowe, roboty mostowe w węzłach Puławska, Lotnisko, Marynarska, wygrodzenie, zieleń oraz prace wykończeniowe.

 Planowany termin zakończenia wszystkich robót to III kwartał 2013 r.

eprzewoźnik za GDDKiA


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 5 lat temu.