Select Page


Piknik „ABC Bezpieczeństwa” w Trójmieście


 

12, 13 i 14 sierpnia w najpopularniejszych miejscach Trójmiasta odbędą się happeningi zorganizowane w ramach pikniku ABC Bezpieczeństwa. Na kilka godzin ulice Gdańska, Gdyni i Sopotu zamienią się w oazy bezpieczeństwa i kultury motoryzacyjnej.

12 sierpnia w Gdańsku przy ulicy Długi Targ, 13 sierpnia w Gdyni na Placu Grunwaldzkim, oraz 14 sierpnia w Sopocie w okolicach ulicy Bohaterów Monte Cassino w godzinach od 10 do 16 będzie można wziąć udział w happeningach „ABC Bezpieczeństwa”.

Happeningi w najpopularniejszych miejscach Trójmiasta to akcja informacyjna, która ma zachęcić kierowców do zachowania bezpieczeństwa i kultury na drodze. Przechodnie będą mieli okazję opowiedzieć, czym dla nich jest kultura motoryzacyjna oraz wziąć udział w konkursach na temat znajomości przepisów ruchu drogowego. Wszyscy uczestnicy happeningu zostaną również zaproszeni na piknik motoryzacyjny „ABC Bezpieczeństwa”, który rozpocznie się w sobotę 14 sierpnia o godzinie 14.00 w Sopocie.

To już trzecie edycja  „ABC Bezpieczeństwa”. W tym roku kampania kładzie szczególny nacisk na szeroko pojętą kulturę motoryzacyjną, która jest nieodłącznym elementem bezpieczeństwa ruchu drogowego. Program imprezy przewiduje wiele atrakcji, między innymi pokazy jazdy precyzyjnej, jazdy ekologicznej, mechaniki samochodowej oraz liczne konkursy z nagrodami. Podczas „ABC Bezpieczeństwa” przy sopockim molo rozbrzmiewać będzie muzyka klubowa w wykonaniu DJ Bratosa, a o godzinie 20.00 odbędzie się koncert gwiazdy wieczoru – Kasi Cerekwickiej. Piknik ABC Bezpieczeństwa co roku gości wiele znanych postaci z życia kulturalnego i artystycznego. Ta tradycja zostanie zachowana również w tegorocznej edycji imprezy – uczestnicy pikniku będą mogli spotkać się z ulubionymi aktorami, porozmawiać na różne tematy, także te związane z motoryzacją i bezpieczeństwem ruchu drogowego. Swoją obecność na pikniku potwierdził już Alan Andersz, gwiazda TVN.


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 9 lat temu.