Select Page


PKS Gdańsk-Oliwa SA z nowoczesnym taborem EURO 6


po cieciach
 

17 nowych pojazdów ciężarowych z logo PKS Gdańsk-Oliwa wyjechało już na drogi. To część z samochodów spełniających normę EURO 6, który zamówiła w tym roku firma. Wśród nowych pojazdów, które wybrał PKS Gdańsk – Oliwa znajdą się marki: DAF, Scania i Mercedes.

 

To efekt przejętej strategii rozwoju firmy zakładającej, między innymi, bardzo wysokie standardy odnośnie własnego taboru (średni wiek pojazdów własnych PKS Gdańsk – Oliwa nie przekracza 2 lat).

„Aby zagwarantować naszym Klientom wymaganą jakość, musimy inwestować w nowoczesność. Dzięki temu jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom w zakresie terminowości, niezawodności i bezpieczeństwa naszych usług” – mówi Katarzyna Kisielewska, Dyrektor Zarządzający PKS Gdańsk Oliwa.

„Równie istotny jest tu aspekt środowiskowy – dodaje Marek Szemiako, V-ce Prezes Zarządu PKS Gdańsk-Oliwa – zakupiony przez nas tabor gwarantuje zmniejszenie emisji tlenków azotu o 80% a cząstek stałych o 66% w porównaniu z standardem EURO 5. To istotny wpływ na ograniczenie emisji zanieczyszczeń transportu drogowego”

Źródło

 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.