Select Page


Przejęcie EUROPART w Polsce


 

Przejęcie większościowego udziału w EUROPART Polska

EUROPART rozbudowuje swoją obecność na jednym z najważniejszych europejskich rynków transportowych. Lider europejskiego rynku części do pojazdów użytkowych i wyposażenia warsztatowego przejął dziś większą część tych udziałów we wspólnym przedsiębiorstwie EUROPART Polska S.A., które do tej pory były w posiadaniu partnera joint venture. Pierre Fleck, dyrektor generalny grupy EUROPART, ogłosił przejęcie przedsiębiorstwa w siedzibie polskiej centrali w Wieluniu wraz z polskim prezesem i partnerem w spółce joint venture Karolem Proznerem. Spółka została założona w 2008 r. jako przedsięwzięcie joint venture, w którym obydwaj partnerzy mieli po 50 procent udziałów.

Karol Prozner pozostanie powiązany ze spółką także w przyszłości jako udziałowiec mniejszościowy i będzie nadal dzielił się swoją fachową wiedzą oraz znajomością kraju w zarządzie przedsięwzięcia. Obydwaj partnerzy uznali to za wyraźną oznakę bardzo dobrej współpracy między EUROPART a rodziną Prozner.

Na dzisiejszym zebraniu załogi w Wieluniu z okazji przejęcia Pierre Fleck powitał około 100 pracowników 40 polskiej spółki, którzy w wyniku przejęcia stali się stuprocentowymi pracownikami grupy EUROPART. Pierre Fleck: „Jestem przekonany, że całkowita integracja polskiej spółki zostanie uwieńczona pełnym sukcesem. Konsekwencje tego przejęcia będą sięgać daleko poza polskie granice.”

Andreas Rode, CFO
Yury Shevschenko – Manager ds. Rozwoju
Michael Schmieger – Dyrektor Działu Kadr
Ryszard Prozner – Członek Rady Nadzorczej EUROPART Polska S.A.
Pierre Fleck, CEO
Karol Prozner, Prezes Zarządu EUROPART Polska S.A.

Polska odgrywa główną rolę w nowej strategii grupy EUROPART, co podkreśla przejęcie udziałów polskiego partnera joint venture. Przejęcie to wzmacnia pozycję EUROPART na rynku nie tylko polskim, ale także w różnych pobliskich krajach. Znajdujące się w pobliżu granicy niemieckie rynki zbytu zyskają dzięki przygranicznym polskim oddziałom, które przyczynią się do jeszcze większej poprawy poziomu obsługi klientów w Niemczech. Przejęcie spółki w Polsce będzie miało także pozytywne skutki dla spółek-córek EUROPART w krajach bałtyckich i w Czechach. Ze względu na bliskość do polskich centrów dystrybucji tamtejsze oddziały i klienci zyskają szybszy dostęp do asortymentu dostosowanego do rynków regionalnych. Ponadto całkowita integracja polskiej spółki zapewni grupie EUROPART korzyści wynikające ze zwiększenia centralnego wolumenu zakupów oraz optymalizacji logistyki.

Dyrektor generalny EUROPART Pierre Fleck dodał: „Przejęcie w Polsce jest pierwszym, do jakiego dochodzi od chwili przejęcia EUROPART przez nowych właścicieli Triton i Paragon. Jesteśmy zdecydowani dalej podążać tą drogą rozwoju i szukamy dalszych korzystnych możliwości inwestycyjnych. Nasza branża będzie nadal podążać drogą konsolidacji. Grupa EUROPART będzie współkształtować ten proces jako lider na europejskim rynku części do pojazdów użytkowych.” Paneuropejska sieć zapewnia dziś grupie EUROPART wyjątkowy profil na rynku całościowym, który rozwinęliśmy w porozumieniu z naszymi europejskimi klientami i z korzyścią dla nich.

EUROPART w Polsce

Aktualnie grupę EUROPART reprezentuje w Polsce centrala w Wieluniu oraz 23 filie. Przedsiębiorstwo uzyskało w 2012 r. obroty w wysokości około 26 mln Euro i należy do czołowych dystrybutorów części do samochodów użytkowych w Polsce. Korzenie przedsiębiorstwa leżą w handlu częściami zamiennymi do naczep i przyczep. Dzięki połączeniu z grupą EUROPART z siedzibą w Hagen w 2008 r. polska firma stała się specjalistą od samochodów ciężarowych i przyczep.

Więcej informacji…


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 6 lat temu.