Select Page


PZWLP: Stabilny rozwój branży wynajmu pojazdów


 

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów opublikował wyniki firm flotowych na koniec 2012 roku. Według statystyk podanych przez członków PZWLP, rozwój organiczny Związku wyniósł 9 procent rok do roku. Wynajem w Polsce rozwija się więc w stałym tempie.

Z piętnastu raportujących firm PZWLP, czternaście zanotowało wzrosty. Według stanu na 31 grudnia 2012 roku, Związek w wynajmie długoterminowym łącznie finansował i zarządzał 104.977 pojazdami. W full service leasingu (FSL) było 83.696 aut, w leasingu z serwisem (LS) – 11.239, a w wyłącznym zarządzaniu (FM) – 10.042 samochody.

Wyniki Związku wskazują na stabilny rozwój branży. Ze względu na fuzje, przejęcia i przystąpienie nowych członków, które miały miejsce w ostatnim roku, zdecydowaliśmy się przeanalizować dane z punktu widzenia rozwoju organicznego, który w bardziej przejrzysty sposób pokazuje przyrost samochodów, czyli realny rozwój branży – mówi Leszek Pomorski, prezes Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów.

Wzrost firm PZWLP w wynajmie długoterminowym wyniósł 9 procent rok do roku. W usługach opartych na flotach należących do członków Związku – w full service leasingu oraz w leasingu z serwisem liczonych łącznie – skala wzrostu była zbliżona i wyniosła 9,18 procent.

Dane za rok 2012 podkreślają rozwój charakterystycznych tendencji w wynajmie długoterminowym pojazdów. Należą do nich między innymi stabilne, stałe tempo wzrostu full service leasingu, który jest najpełniejszym i najbardziej kompleksowym produktem wynajmu, oraz stagnacja wyłącznego zarządzania, na co wskazuje skala jego rozwoju: nieco ponad pół procent – wyjaśnia Leszek Pomorski.

PZWLP obejmuje obecnie ponad 73 procent polskiego rynku wynajmu ogółem i 75 procent full service leasingu. Razem z niezrzeszonym, ale raportującym wspólnie z PZWLP Masterlease, udział w branży wynajmu wynosi ponad 87 procent.

Więcej informacji…


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 6 lat temu.