Select Page


PZWLP: wyniki po II kwartale 2012 roku


 

Firmy zrzeszone w Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów podsumowały pierwszą połowę 2012 roku. Członkowie PZWLP odnotowali 14-procentowy wzrost r/r, przekraczając liczbę 100 tysięcy finansowanych i zarządzanych aut.

Drugi kwartał 2012 roku potwierdził stabilność rynku i przyniósł wzrosty większości zrzeszonych spółek. Firmy członkowskie PZWLP łącznie finansowały i zarządzały 100.450 pojazdami. W porównaniu do wyników z końca czerwca ubiegłego roku, w trzech kategoriach tworzących wynajem długoterminowy Związek zyskał łącznie 14%, czyli 12.357 samochodów. Po pierwszym półroczu 2012 roku w full service leasingu (FSL) było łącznie 80.807 aut, w leasingu z serwisem (LS) – 10.474, a w wyłącznym zarządzaniu – 9.169 samochodów.

Floty firm członkowskich PZWLP przekroczyły próg 100 tysięcy pojazdów i obejmują obecnie 71,3 procent rynku wynajmu długoterminowego, a razem z niezrzeszonym Masterlease – ponad 85 procent. Jest to satysfakcjonujący wynik, który z jednej strony potwierdza tendencję wzrostową rynku – powinna się ona utrzymać w najbliższych miesiącach – a z drugiej stabilny rozwój PZWLP, do którego w ostatnim kwartale dołączyła nowa firma, Nivette Fleet Management Sp. z o.o. – mówi Leszek Pomorski, prezes Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów.

Nie zmienili się liderzy poszczególnych grup produktów. Największym parkiem pojazdów w FSL dysponował Arval Service Lease (15.700 samochodów), w leasingu z serwisem najlepszy rezultat uzyskała firma PKO Leasing (3.611), a w wyłącznym zarządzaniu – LeasePlan (3.508). W posiadaniu tej firmy znajdowała się również największa pojedyncza flota pojazdów (1.126 aut).

Pierwszą piątkę firm członkowskich, według stanu na koniec czerwca 2012 roku, tworzyły:
1. LeasePlan Fleet Management (18.823 pojazdów).
2. Arval Service Lease (16.152).
3. Alphabet Polska Fleet Management (10.590).
4. Carefleet (8.412).
5. BRE Leasing (7.914).

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) to organizacja skupiająca 17 firm, specjalizujących się w wynajmie i leasingu aut na polskim rynku fleet management. Członkowie PZWLP tworzą czołówkę głównych graczy w branży – przypada na nich ponad 70% rynku pojazdów obsługiwanych w ramach full service leasingu. Do PZWLP należą: ALD Automotive Polska Sp. z o.o., Alphabet Polska Fleet Management Sp. z o.o., Arval Service Lease Polska Sp. z o.o., Athlon Car Lease Polska Sp. z o.o., BRE Leasing Sp. z o.o., Business Lease Poland Sp. z o.o., Carefleet S.A., Corpo Flota Sp. z o.o., Express S.A., Fraikin Polska Sp. z o.o., KBC Autolease Polska Sp. z o.o., LeasePlan Fleet Management Polska Sp. z o.o., Nivette Fleet Management Sp. z o.o., PKO Leasing SA, Raiffeisen-Leasing Polska S.A., VB Leasing Polska SA, Volkswagen Leasing Polska Sp. z o.o.
PZWLP jest członkiem Związku Polskiego Leasingu.

Więcej informacji…


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.