Select Page


Raben: inwestuje w Mittenwalde pod Berlinem


 

20 sierpnia 2010 roku w Mittenwalde koło Berlina miało miejsce otwarcie magazynu spółki Raben Logistics Germany, którego budowa została zakończona w połowie tego roku.

Dzięki tej inwestycji firma będzie mogła zapewnić ciągłą optymalizację usług, bowiem poprzez zwiększenie powierzchni o 50% jest w stanie odpowiedzieć na zwiększające się zapotrzebowanie rynku. Zmiany dotyczą także budynków przeznaczonych na biura. Cały obiekt dysponuje teraz 6.100 m2 .

Nowy magazynu, typu cross-dock, posiada 2.000 m2 i służy do obsługi towarów transportowanych lokalnie. Poprzednio obiekt dysponował 48. rampami, dziś posiada ich 72., dzięki czemu wspomniane przedsiębiorstwo zapewnienia szybkie i elastyczne działania zmierzające do spełnienia wymagań Klientów, nawet jeśli utrzyma się wzrost popytu na transport.

„Warto zaznaczyć, że nie jest to jedyna inwestycja prowadzona obecnie przez Raben Logistics Germany. Rozpoczęliśmy właśnie prace budowlane związane z nowym centrum dystrybucyjnym w Wuppertal”- powiedział Wilfried Reiners, Dyrektor Zarządzający Raben Logistics Germany.

W obiekcie mieszczący się w Mittenwalde możliwe jest dokładne śledzenie drogi przesyłki za pomocą systemu 110. kamer video, znacznie wykraczające poza obszar standardowego procesu skanowania. Dzięki nowemu systemowi procesy logistyczne mogą być jeszcze lepiej udokumentowane, poddane analizie i w razie potrzeby modyfikowane.

„Udało się nam zakończyć rozbudowę i jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów. Nasi Klienci oraz Pracownicy wiele zyskają dzięki zoptymalizowanym warunkom pracy” – powiedział  Norbert Schöntauf, Kierownik Oddziału w Mittenwalde.

Za  sprawą   tej  inwestycji  Grupa  Raben  coraz   bardziej   zaznacza  swoją   obecność  w  regionie  Berlina. W kolejnych latach firma planuje spełnić wszelkie wymagania dla stabilnego rozwoju i ten sposób także stworzyć nowe miejsca pracy.

 


Raben Logistics Germany GmbH:

Jako członek Systemu Alliance Germany i Europe, firma Raben Logistics Germany posiada 8 oddziałów w Niemczech, mieszczących się w Mönchengladbach, Aachen, Wuppertalu, Würzburgu, Norynberdze, Regensburgu, Mittenwalde i Prenzlau. Na terenie kraju 510 kompetentnych Pracowników dba o przyjazną obsługę Klienta, a nowoczesne technologie zwiększają bezpiecznego transportu towarów.

Grupa Raben:

Grupa Raben jest jednym z wiodących operatorów logistycznych, istniejącym na rynku europejskim od ponad 75 lat. Kompleksowy zakres rozwiązań logistycznych obejmuje transport drogowy oraz spedycję morską i lotniczą na całym obszarze łańcucha dostaw. Na 450.000m2 powierzchni magazynowych w 10. krajach europejskich, 4.700 Pracowników troszczy się o transport towarów. W skład Grupy Raben wchodzą następujące marki: Fresh Logistics, Raben oraz Raben Sea & Air.

Więcej informacji na www.raben-group.com


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 9 lat temu.