Select Page


Raben: Inwestycje w Dunaharaszti koło Budapesztu


 

Ukończenie budowy nowoczesnego magazynu przeładunkowego w Dunaharaszti planowane jest na drugi kwartał 2012 r. Inwestycja ta wyniesie 2,2 milionów Euro i przyczyni się do powiększenia 27.000 m2 dotychczasowej powierzchni magazynowej wysokiego składowania o skład typu cross-dock.

„Nowy magazyn przeładunkowy będzie mieć ponad 4.000 m2 oraz 42 ramp załadowczo-wyładowczych. Dzięki temu usprawnimy procesy logistyczne, co z kolei przełoży się na oferowanie jeszcze wyższej jakości usług dla naszych Klientów. Nasze operacje transportowe zyskają na szybkości i dopasowaniu do potrzeb danego Klienta.” – mówi Szabolcs Czifrik, Dyrektor Zarządzający Raben Logistics Hungary.

W procesie logistycznym funkcja jaką pełnią magazyny typu cross-dock jest bardzo ważna. Służą one jako centralna platforma, gdzie obsługiwanych jest 90% przesyłek. Nowa inwestycja przyczyni się również do optymalizacji procesu transportu. Wzrost liczby przesyłek i troska o utrzymanie jakości usług na najwyższym poziomie sprawiają, że Grupa Raben stale udoskonala procesy, używa lepszego sprzętu i unowocześnia infrastrukturę.

„Będziemy mieć więcej miejsca na czasowe składowanie przesyłek, dzięki czemu usługa przeładunkowa będzie bardziej precyzyjna” – dodaje Szabolcs Czifrik.

Bezpieczeństwo produktów jest priorytetem dla Grupy Raben, a nowy, nowoczesny system CCTV (Closed Circuit TeleVision  – telewizja połączona w układzie zamkniętym stosowana
w monitorowanych budynkach) będzie ważnym dodatkowym elementem dla procedur bezpieczeństwa stosowanych do tej pory. Warto również wspomnieć, że nowy cross-dock wyposażony będzie także w nowoczesny system ochrony przeciwpożarowej.

„Jesteśmy pewni, że po ukończeniu tej budowy nasi Klienci otrzymają jeszcze wyższą jakość usług. Jak dotąd jest to nasza pierwsza tego rodzaju inwestycja na terenie Węgier, ale myślę, że możemy spodziewać się kolejnych w przyszłości. „- powiedział Szabolcs Czifrik.

Spowolnienie gospodarcze, które obserwujemy w ostatnich latach i jego bardzo poważne konsekwencje dla gospodarki światowej oraz wolumenu przesyłek nie wstrzymuje systematycznego rozwoju Grupy Raben. Spółka osiąga to dzięki regularnemu rozwojowi biznesu, inwestycjom a także przejęciom innych firm, w tym na terytorium Węgier: Wincanton, Masped Expressz.
.
Grupa Raben to świadcząca usługi logistyczne rodzinna firma obecna na rynku europejskim od 1931 roku. W ramach logistyki kontraktowej, transportu drogowego, spedycji morskiej i lotniczej oferuje kompleksowe rozwiązania logistyczne oraz zarządzanie globalnym łańcuchem dostaw. Grupa Raben dysponuje 133 terminalami i prawie 800 000 m2 powierzchni magazynowej zlokalizowanej w 10 krajach Europy – w Holandii, Niemczech, Polsce, Łotwie, Litwie, Estonii, Ukrainie, Czechach, Słowacji i na Węgrzech.  
Węgry odgrywają ważną rolę w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, dlatego kraj ten jest przez Grupę Raben traktowany jako kluczowy obszar dla swoich inwestycji. Grupa Raben na Węgrzech oferuje usługi od 2010 roku,
a dodatkowo z dniem 1 września 2011 spółka Wincanton Hungary stała się częścią Grupy i funkcjonuje pod nazwą Raben Trans European Hungary Kft. Firmy należące do Grupy Raben na Węgrzech oferują Klientom takie usługi jak: magazynowanie, transport drobnicowy oraz całopojazdowy krajowy i międzynarodowy oraz usługi spedycji morskiej i lotniczej.


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.