Select Page


Raben: sfinalizowany zakup


 

Grupa Raben sfinalizowała zakup od Wincanton niemieckiej sieci drogowej oraz spółek zlokalizowanych w Polsce, Czechach, na Węgrzech i Słowacji

Grupa Raben ogłosiła plan przejęcia na początku czerwca br., natomiast z dniem 1 września transakcja doszła do skutku.

“Z radością witamy część Wincanton w Grupie Raben. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej transakcji wielu doświadczonych i wartościowych Pracowników zasili nasze szeregi, przez co  będziemy mogli dzielić się  know-how oraz umocnić naszą pozycję rynkową. Jednocześnie, dzięki tej transakcji,  pragniemy wnieść wartość dodaną do relacji z Klientami. Wierzymy, że dzięki synergii dwóch firm będziemy jeszcze efektywniej świadczyć usługi logistyczne niż dotychczas” – powiedział Ewald Raben, CEO Grupy Raben.

Obecnie, po konsolidacji obu firm, w Grupie Raben pracuje ponad 7,500, zamiast 5,200 osób. Przed przejęciem Grupa Raben oferowała swoje usługi w 77. aktualnie w 133. lokalizacjach.

“Wspomniana transakcja jest kamieniem milowym dla Grupy Raben i krokiem naprzód na drodze uzyskania pozycji lidera w Europie Środkowej i Wschodniej. Aktualnie musimy skoncentrować  się na sfinalizowaniu i poprawnym wdrożeniu planu integracji, stworzonego wspólnie z Pracownikami niegdysiejszej firmy Wincanton. Pierwszym krokiem będzie zmiana nazwy z Wincanton na Raben Trans European” – dodaje Ewald Raben.


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 8 lat temu.