Select Page


Rejestracje nowych pojazdów we wrześniu


 

Nowe samochody osobowe z kratką

Wrzesień tradycyjnie zaznaczył wzrost zainteresowania samochodami po wakacyjnej przerwie chociaż ruch w salonach z trudem pokonywał wakacyjną inercję. Ostatnia dekada miesiąca wysilonych działań po stronie sprzedających, przełamała rezultaty notowane we jego wcześniejszej części. Wrzesień zamknął się na poziomie 18 885 zarejestrowanych samochodów, o 4,4% (797 sztuk) wyższym niż miesiąc wcześniej. Jednak spadek liczony rok do roku o 10,7% (- 2 251) pogłębił się o 3 punkty procentowe niż obserwowany w sierpniu.

Więcej informacji

Nowe samochody dostawcze do 3,5t

W rejestracjach nowych samochodów dostawczych dwucyfrowy spadek wkroczył w trzecią dziesiątkę. We wrześniu zarejestrowano 2 547 nowych samochodów dostawczych do 3,5 tony, mniej o 26,3% (-911) niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej i mniej niż w sierpniu o 4,8% (-128). Ostatni miesiąc był piątym z rzędu, w którym obserwowano zdecydowane spadki liczone rok do roku i szóstym o mniejszej liczbie rejestracji nowych samochodów w porównaniu do poprzedniego miesiąca.

Więcej informacji

Nowe samochody ciężarowe powyżej 3,5t

We wrześniu 2012 roku, według wstępnych danych CEP zarejestrowano 3 692 nowe i używane pojazdy użytkowe powyżej 3,5 tony, w tym autobusy. Rezultat września był wyższy niż odnotowany miesiąc wcześniej o 5,2% ale w porównaniu rok do roku niższy o 19,8%. Dwucyfrowe spadki obserwowane zarówno w grupie pojazdów nowych jak i używanych zostały złagodzone przez pozytywny wynik w rejestracjach nowych ciągników samochodowych.

Od początku roku pierwsze rejestracje pojazdów użytkowych powyżej 3,5t wyniosły 32 362 i były niższe niż w ciągu dziewięciu miesięcy 2011 roku o 14,4% (5 448 sztuk).

Więcej informacji

Nowe autobusy

Tyle samo autobosów zarejestrowano we wrześniu autobusów Solaris co Mercedes.

Więcej informacji


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.