Select Page


Renault: Mistrzostwa w Zolder należały do Reanult Trucks


 

Weekend w Zolder był dla drużyny MKR-Technology jednym z najlepszych w tym sezonie. Kierowcy drużyny wspieranej przez Renault Trucks pięciokrotnie stawali na podium w tym dwa razy na jego najwyższym stopniu. Na wyścigi ciężarówek do Belgii przybyło ponad 2,200 klientów.

Koniec sezonu Truck Racing zbliża się wielkimi krokami, ale drużyna MKR-Technology nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Podczas sobotniego wyścigu  w Zolder, Markus Bösiger wywalczył pierwsze miejsce, a następnego dnia jego sukces powtórzył Adam Lacko, zdobywając w ten sposób cenne punkty dla swojej drużyny.

Już od początku Mistrzostw, drużyna Renault Trucks pokazała, że jest w świetnej formie.
W pierwszym wyścigu, Adam Lacko dojechał do mety na drugiej pozycji, co niewątpliwie dodało skrzydeł  jego kolegom z drużyny, bo zwycięzcą kolejnego wyścigu został Markus Bösiger , a tuż za nim uplasował się   Markus Oestreich. Mało brakowało, a dołączyłby do nich Adam Lacko, który tuż przed metą utracił trzecią pozycję.

Kolejny dzień przyniósł drużynie Renault Trucks trzecie miejsce wywalczone przez Markusa Bösigera oraz zwycięstwo Adama Lacko. Markusowi Oestreich niestety nie udało się powtórzyć sukcesu z poprzedniego dnia, a Markus Bösiger musiał opuścić tor z powodu kolizji. Dzięki punktom zdobytym w Zolder, drużyna MKR-Techonlogy umocniła pozycję leadra w klasyfikacji generalnej,  a Adam Lacko awansował na trzecie miejsce w rankingu kierowców.

Kolejne Mistrzostwa już w ten weekend 7 października w Jaramie!

Więcej informacji…


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 7 lat temu.