Select Page


Schwarzmüller: Pomoc De Minimis dla produktów


 

Informujemy o możliwościach pomocy De Minimis w Niemczech…

W ramach pomocy De Minimis rządu federalnego dla gospodarki transportowej, przedsiębiorstwa, które zajmują się transportem towarów ciężkimi pojazdami transportowymi, mogą składać w Niemczech wnioski o zwrot inwestycji. Jest to możliwe dla licznych produktów Schwarzmüller, o czym chętnie informujemy naszych Klientów.
W razie doposażenia pojazdów różnym wyposażeniem dodatkowym Schwarzmüller, państwo przejmuje znaczną część kosztów. Obejmuje to przykładowo doposażenie w celu lepszego zabezpieczenia ładunku, jak również działania związane z poprawą ochrony środowiska i emisji hałasu, jak owiewki (dyfuzory), czy środki służące zwiększeniu efektywności, jak systemy telematyczne.
W przypadku efektywnego doposażenia Klienci Schwarzmüller uzyskują – obok pomocy państwowej do 1 400 euro – inne dodatkowe korzyści. Z jednej strony można znacznie zoptymalizować koszty i czas. Z innej strony znacznie zwiększa się bezpieczeństwo towaru. Zachęcamy do doposażenia pojazdu – to się z pewnością opłaci!
Maksymalna kwota wsparcia wynosi 33 000 euro rocznie na dane przedsiębiorstwo, przy czym kwota ta wynika z liczby ciężkich pojazdów użytkowych, które dopuszczono do ruchu przed październikiem poprzedniego roku. Okres wnioskowania o pomoc De Minimis 2013 rozpoczyna się 1 października 2012 a kończy 28 lutego 2013.
Aktualne informacje o programie pomocy De Minimis znajdą Państwo tutaj.

Więcej informacji…


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 7 lat temu.