Select Page


Służba Celna: nowe przejście graniczne w Budomierzu


przejscie graniczne w Budomierzu
 

Z początkiem grudnia otwarte zostanie polsko- ukraińskie przejście graniczne w Budomierzu. 15.11 br. na spotkaniu zorganizowanym w Budomierzu przez Wojewodę Podkarpackiego Małgorzatę Chomycz- Śmigielską  spotkali się przedstawiciele Polski i Ukrainy, a reprezentacji służb celnych i granicznych podpisali dokumenty zatwierdzające technologię odpraw.
 
Na przejściu granicznym w Budomierzu, polsko-ukraińskie służby celne i graniczne pracować będą w jednym miejscu. Rozwiązanie takie, które od lat funkcjonuje na przejściu granicznym w Krościenku, pozwalając  na skrócenie czasu odpraw, jest jednym z ważniejszych wyzwań dla polsko- ukraińskich służb celnych i granicznych.

Podczas dzisiejszego spotkania, zorganizowanego przez Wojewodę Podkarpackiego Małgorzatę Chomycz- Śmigielską z udziałem Konsula RP na Ukrainie, Ambasadora Ukrainy w Polsce, przedstawicieli władz samorządowych oraz polskich i ukraińskich służb celnych i granicznych, trwały rozmowy podsumowujące dotychczasowe przygotowania.

Przygotowując się od odpraw celnych i paszportowych w jednym miejscu,  przedstawiciele polskiej i ukraińskiej Służby Celnej i Straży Granicznej, podpisali dokumenty zatwierdzające technologię odpraw. Na spotkaniu polską Służbę Celną reprezentowała podinspektor celny Jadwiga Zenowicz, p.o. Dyrektora Izby Celnej w Przemyślu.

Przejście graniczne Budomierz-Hruszew będzie jednym z najnowocześniejszych w Europie. Dostosowane jest do dokonywania odpraw ruchu osobowego oraz pojazdów ciężarowych o ciężarze do 3,5 tony. Infrastruktura przejścia pozwoli w przyszłości na rozszerzenie ruchu ciężarowego do pojazdów o masie do 7 ton.

Budowa przejścia kosztowała ponad 145 mln zł. Inwestycja sfinansowana została z budżetu państwa oraz środków programu Polska-Białoruś-Ukraina. 


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 6 lat temu.