Select Page


Sprawozdania środowiskowe- termin składania do 31.07.2012


 

W związku z upływającym z końcem lipca terminem składania sprawozdań środowiskowych przypominamy, iż jest to obowiązek każdej instytucji, która korzysta ze środowiska naturalnego. Oznacza to, że każdy podmiot, który wlicza w koszty prowadzenia działalności np.: zakup paliwa lub opału jest zobowiązany do składania sprawozdań z korzystania ze środowiska. W niektórych przypadkach, jeśli kwota wyliczona w sprawozdaniu przekroczy 400 zł za półrocze trzeba również wnieść opłatę środowiskową.
Niedawno pojawiło się nowe, bardzo dobre narzędzie do samodzielnego sporządzania sprawozdań oraz naliczania opłat środowiskowych. Pod adresem http://oplatasrodowiskowa.pl powstał serwis, z którego można dowiedzieć się Kto? Kiedy? Dlaczego? i Gdzie? powinien składać sprawozdania środowiskowe. Serwis ten jest zintegrowany z internetową, komercyjną aplikacją, umożliwiającą, między innymi, prowadzenie ewidencji zakupu paliwa oraz opału. Na koniec okresu rozliczeniowego wystarczy wydrukować sprawozdanie i wysłać do odpowiednich instytucji, czyli do Urzędu Marszałkowskiego oraz Inspektoratu Ochrony Środowiska.
Aplikacja posiada również tak zwane multikonto, przeznaczone dla podmiotów usługowych wykonujących sprawozdania z korzystania ze środowiska dla swoich klientów. Aktualnie firma JABAR sp. z o.o. wprowadziła 40% obniżkę na tego typu konta. Promocja jest ważna do odwołania.
Obsługa aplikacji jest bardzo łatwa i przyjemna, a samodzielne stworzenie sprawozdania przy odrobinie wprawy jest kwestią kilku minut. Inne jej zalety to na przykład: brak potrzeby instalacji oprogramowania na komputerze, dostępność aplikacji z każdego miejsca na świecie poprzez komputer z dostępem do internetu, atrakcyjna cena.

Więcej informacji…


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 7 lat temu.