Select Page


Straż Graniczna: Odzyskane samochody warte ponad pół miliona zł


auta
 

Trzy skradzione w Szwecji luksusowe samochody odzyskali 9 listopada w Świnoujściu funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej. VW Golfa VII i dwa range rovery przewoził w naczepie-chłodni 51-letni mieszkaniec woj. zachodniopomorskiego. Łączną wartość pojazdów szacuje się na ok. 570 tys. zł.

Ciężarówkę, która chwilę wcześniej zjechała z promu przybyłego ze Szwecji, skontrolowali wspólnie funkcjonariusze świnoujskiej Straży Granicznej i Służby Celnej. W naczepie – chłodni odkryli trzy samochody. Po sprawdzeniu w bazach danych okazało się, że dwa z nich – golf i jeden z range roverów – figurowały w SIS jako utracone w Szwecji. Trzeci pojazd najprawdopodobniej również pochodzi z kradzieży, jednak właściciel nie zdążył jeszcze zgłosić jego zaginięcia.

Kierowcę ciężarówki zatrzymano. Pojazdy zostały zabezpieczone do dyspozycji funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Świnoujściu, którzy prowadzą dalsze postępowanie. Wartość pochodzącego z tego roku volkswagena golfa oszacowano na 66 tys. zł, zaś wartość tegorocznego i ubiegłorocznego range rovera odpowiednio na ok. 265 tys. zł i 240 tys. zł.

Źródło: www.strazgraniczna.pl, zdj. Morski OSG

 


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 6 lat temu.