Select Page


Strzelał z ciężarówki do opla. „Bo jechał za wolno”


 

Nawet pięć lat więzienia grozi kierowcy ciężarówki, który z broni pneumatycznej strzelał do osobowego opla. Jak tłumaczył, ten jechał przed nim zbyt wolno.
Do zdarzenia doszło w środę w godzinach popołudniowych na drodze krajowej w kierunku Strzelna w woj. kujawsko-pomorskim.

Śledził sprawcę

Do Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie zadzwonił 33-letni mieszkaniec Konina z informacją, że jedzie jedną z dróg krajowych, a w jego kierunku strzela kierowca ciężarówki. Wyjaśnił, że ma przestrzeloną tylną szybę.
Śmiałek postanowił pomóc policji w zatrzymaniu kierowcy ciężarówki. Po ostrzale zawrócił i jechał za nim, przekazując dokładne informacje policji.

Pistolet w kabinie

Do zatrzymania ciężarówki doszło w Strzelnie, gdzie policjanci zorganizowali posterunek kontrolny. Początkowo mężczyzna, 55-latek z Bełchatowa, nie przyznał się do winy. Zmienił zdanie dopiero wtedy, gdy policjanci w kabinie ciężarowego iveco znaleźli pistolet pneumatyczny z amunicją.
Mężczyzna wytłumaczył, że strzelał do opla, bo jego kierowca jechał zbyt wolno. Za narażenie kierowcy opla na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oraz uszkodzenie samochodu, mężczyźnie grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: TVN 24


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 7 lat temu.