Select Page


Stuttgart: zakaz ruchu pojazdów ciężarowych


 

1 marca 2010 w Stuttgarcie wszedł w życie zakaz ruchu pojazdów ciężarowych. W strefie ekologicznej Stuttgart nie mogą poruszać się żadne samochody ciężarowe o masie ponad 3,5 t.

Przepisy te nie obowiązują jednak przemysłowego i prywatnego transportu dostawczego. Dzięki nowym regulacjom ma poprawić się jakość powietrza w stolicy Badenii-Wirtembergii. Zapylenie w Stuttgarcie jest nadal wysokie. Stąd pierwszym podjętym krokiem jest wprowadzenie zakazu ruchu samochodów ciężarowych przez Stuttgart, Ostfildern i okolice, nawet tych z nowoczesną techniką, jeśli nie posiadają żadnej umowy dystrybucyjnej.

Do strefy mogą wjeżdżać tylko ciężarówki w celu załadunku bądź rozładunku towaru oraz te z zieloną, żółtą i czerwoną (ważne jeszcze do 1 lipca 2010) plakietką lub za pozwoleniem wyjątkowym dla strefy środowiskowej. Zakazany jest przejazd przez strefę, tylko w celu skrócenia sobie drogi do miejsca leżącego poza strefą. Przepis ten obowiązuje również ciężarówki z ważną zieloną plakietką. Żeby osiągnąć zamierzone cele, nie będzie zezwoleń na żadne wyjątki od zakazu ruchu samochodów ciężarowych.

Źródło:  www.stuttgart.de


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 9 lat temu.