Select Page


Świadectwo AEO dla DSV AIR&SEA


 

DSV Air&Sea, spółka Grupy DSV w Polsce zajmująca się spedycją lotniczą i morską, dołączyło do grona firm spełniających wymagania unijnej certyfikacji Upoważnionego Przedsiębiorcy (Authorised Economic Operator, AEO).
Otrzymanie statusu AEO poprzedzone jest szczegółowym audytem w oparciu o kryteria Wspólnotowego Kodeksu Celnego. DSV Air&Sea musiało udowodnić, że konsekwentnie przestrzega regulacji celnych, udokumentować wypłacalność, a także wdrożyć wymagane procedury bezpieczeństwa i ewidencjonowania. Akredytacja Upoważnionego Przedsiębiorcy to faktyczne wyróżnienie – podkreśla Wojciech Świętochowski, dyrektor ds. celnych DSV. – Wiele firm rezygnuje ze starań o AEO już na etapie składania wniosku. Nie spełniają niełatwych wymagań.
Upoważniony Przedsiębiorca bierze na siebie część odpowiedzialności za bezpieczeństwo celne UE, w zamian korzystając z wielu uproszczeń. DSV Air&Sea będzie mogło stosować łatwiejszą ścieżkę proceduralną. Zarówno przesyłki, jak i dokumentacja operatora będzie też przez organy celne traktowana priorytetowo i na specjalnych zasadach, łącznie ze specjalnymi miejscami obsługi i możliwością odprawy poza urzędem celnym. Potwierdzone certyfikatem AEO zaufanie oznacza także krótsze i rzadsze kontrole fizyczne przewożonych towarów. Uproszczenia celne mogą na pierwszy rzut oka nie wydawać się zbyt istotne, w końcu statki z Szanghaju do Gdyni nie płyną dzięki temu szybciej. Dla wielu naszych klientów gwarancja czasu dostawy jest jednak niezwykle istotna – tłumaczy Arkadiusz Mirek, dyrektor zarządzający DSV Air&Sea. – Tymczasem status AEO pozwala nie tylko skrócić proces logistyczny, ale przede wszystkim uniknąć przykrych niespodzianek proceduralnych.

Globalny transport i logistyka
Grupa DSV jest globalnym dostawcą usług transportowych i logistycznych. Posiada biura i oddziały w ponad 60 krajach, zaś dzięki sieci agentów i partnerów świadczy usługi w ponad 110 państwach na całym świecie. Zatrudnia 21800 pracowników. Efektywne, kompleksowe rozwiązania DSV pozwoliły firmie osiągnąć w 2009 r. przychód wysokości 4,9 mld euro.

Więcej informacji na stronie: http://www.dsv.com/pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 9 lat temu.