Select Page


Targi Trans Poland 2013: Wszystko co ważne dla branży transportowej


logo trans poland 2013
 

W dniach 26-28 listopada w Warszawskim Centrum EXPO XXI odbędą się pierwsze Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki Trans Poland 2013.

Jak podkreślają organizatorzy, taka impreza była konieczna w stolicy. Wzrost gospodarczy, rozwijająca się branża transportowo – logistyczna, a także stopniowa rozbudowa naszej infrastruktury sprzyjają dalszemu rozwojowi przewozów towarowych. Stąd bogata oferta o charakterze B2B, jaką przedstawi 60 wystawców z 15 krajów. O rozmiarze targów świadczy m.in. patronat Ministerstwa Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej. To pierwsza impreza na taką skalę w stolicy. Od razu spotkała się z zainteresowaniem podmiotów gospodarczych, organizacji branżowych i mediów – mówi Paweł Konowałek, project manager targów Trans Poland 2013

Targom będą towarzyszyły  konferencje merytoryczne: „Zmiany w procedurach i przepisach celnych w obrocie towarowym” organizowana przez Służbę Celną, „Intermodal 2014: Szanse i Bariery Rozwoju Transportu Intermodalnego w Polsce” oraz dyskusja pod hasłem „Perspektywy rozwoju Korytarza Transportowego Bałtyk – Adriatyk”.

Wystawa ma na celu umożliwienie wszystkim odwiedzającym zapoznania się z najnowszymi produktami oraz rozwiązaniami dostępnymi w sektorze, jak również dostęp do wiedzy specjalistów oraz oferty przewoźników działających w zakresie wszystkich rodzajów transportu. Tematyka targów w głównej mierze poświęcona jest transportowi intermodalnemu, który ma duży potencjał wzrostu i szerokie perspektywy rozwoju.

Wśród wystawców Trans Poland 2013 znajdą się: firmy działające w oparciu o zagadnienie transportu intermodalnego; firmy transportowe, spedycyjne (kolejowe, drogowe, morskie); producenci taboru transportowego; wytwórcy części i podzespołów w różnych sektorach transportu; producenci systemów transportu wewnętrznego i wyposażenia magazynów; twórcy rozwiązań z zakresu ITS oraz systemów zarządzania transportem.

Pierwszego dnia (26 listopada) najważniejszym zagadnieniem będzie cło i zagadnienia z nim powiązane. Przedstawiciele Służby Celnej omówią zmiany w procedurach i przepisach celnych w obrocie towarowym. Będzie można się m.in. dowiedzieć na jakim etapie są modyfikacje w programie E-CŁO oraz jakie ułatwienia przygotowali celnicy dla biznesu. Przez całe targi pracownicy Służby Celnej będą doradzać oraz odpowiadać na pytania osób odwiedzających targi. Już teraz można te pytania wysyłać na adres: transport@lentewenc.com. Celnicy zapowiadają także najświeższe informacje dotyczące stosowania karnetów TIR na terenie Federacji Rosyjskiej. Jak wiadomo, od połowy roku długoletnie funkcjonowanie systemu TIR jest zagrożone przez jednostronne decyzje po stronie rosyjskiej. Obecnie sytuacja wygląda tak, że od 1 grudnia .2013 r. karnety TIR nie będą stosowane na terenie Federacji Rosyjskiej.

Drugi dzień imprezy (27 listopada) jest poświęcony tematowi przewodniemu targów, czyli transportowi intermodalnemu. Jak wiadomo ta forma przewozu towarów notuje wzrost i wydaje się mieć duży potencjał w następnych latach, co wiąże się m.in. z rozwojem naszej infrastruktury. Sesję nt. intermodalu otworzą przedstawiciele MTBiGM oraz Urzędu Transportu Kolejowego. Przedstawią, jak wygląda transport intermodalny w ogólnej polityce transportowej Polski i UE. Na seminarium poznamy też kierunki rozwoju oraz wsparcia przewozów kombinowanych w polityce naszego kraju. Przedstawiciel Instytutu Logistyki i Magazynowania opowie o czynnikach wpływających na rozwój transportu intermodalnego, a prof. Mirosław Antonowicz przedstawi temat „Wartość dla klienta w przewozach intermodalnych jako produkcie systemowym”.

Głównym punktem ostatniego dnia targów (28 listopada) będą zagadnienia związane z korytarzem transportowym Bałtyk – Adriatyk. Eksperci postarają się odpowiedzieć na pytanie, jakie perspektywy rozwoju ma ten korytarz transportowy. Dyskusję otworzy Prezes Stowarzyszenia Polskich Regionów Korytarza Transportowego Bałtyk – Adriatyk Ryszard Świlski. W konferencji wezmą udział m.in. przedstawiciele MTBiGM, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Instytutu Morskiego oraz poszczególnych województw. Dowiemy się m.in. o korzyściach ze współpracy firm i samorządów w strukturze korytarza północ-południe.

Na imprezie nie zabraknie też tematyki prawnej. 27 listopada odbędzie się forum „Jak radzić sobie ze zmianami w transporcie i logistyce, czyli co przyniesie rok 2014”. Bezpłatnych porad prawnych będą udzielali specjaliści działający od lat w branży transportowej.

Targi Trans Poland 2013 odbędą się w dniach 26 – 28 listopada w Warszawskim Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14. Udział w imprezie jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Program Trans Poland 2013: http://trans-poland.pl/program/
Bezpłatna rejestracja (na konferencje): http://transpoland.pl/odwiedzajacy/rejestracja-on-line/

Klaudiusz Madeja


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 6 lat temu.