Select Page


TimoCom: inwestuje w przyszłość polskiej logistyki


 

Powszechnie wiadomo, że inwestowanie w przyszłość jest niezwykle opłacalne i może przynosić wielkie efekty. Przykładem jest wspieranie inicjatyw wykorzystujących potencjał młodzieży. Firmie TimoCom, dostawcy wiodącej w Europie giełdy transportowej, szczególnie zależy na pomocy młodym. Dzięki niej, u progu tegorocznej wiosny, ujrzeliśmy przyszłość polskiej logistyki, która ukazała się w pełnej krasie podczas Uroczystości Ogłoszenia Wyników IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Gala odbyła się 20 kwietnia w Auli poznańskiej Wyższej Szkoły Logistyki, organizatora imprezy. Podczas uroczystości podano listę laureatów. Na jej szczycie znalazł się Artur Niciejewski, maturzysta z Zespołu Szkół
nr 1 z Wielunia.

Wszyscy laureaci musieli przejść przez 3 niełatwe etapy,  odpowiadając na dziesiątki trudnych pytań dotyczących branży logistycznej. W tej trudnej przeprawie byli wspierani między innymi przez TimoCom Soft- und Hardware GmbH – Złotego Sponsora Olimpiady. Twórcy wiodącej w Europie giełdy transportowej starają się wielopłaszczyznowo wspomagać kształcenie nowych pokoleń logistyków, współpracując z uczelniami na terenie całej Europy.

– Właśnie tacy ludzie, jak Artur Niciejewski, którzy twórczo i produktywnie wykorzystują młodość, a więc wiosnę swojego życia, stanowią przyszłość rodzimej logistyki. Tacy ludzie będą decydować o kształcie branży w całej Europie. Cieszymy się, że możemy w takim momencie pomóc, cieszy nas też, że ta pomoc przychodzi właśnie na wiosnę – mówi CEO polskiego przedstawicielstwa TimoCom Dariusz Korbut, tłumacząc decyzję firmy o sponsorowaniu przedsięwzięcia poznańskiej uczelni z wyraźnym zadowoleniem –  Wspieranie młodzieży opłaca nam się właśnie z punktu widzenia przyszłości. Mechanizm jest prosty: im lepsi fachowcy, tym lepsza jakość usług w branży. A na jakości najbardziej zależy naszym klientom – dodaje.

Olimpiada organizowana przez WSL jest wydarzeniem wyjątkowym. W tym roku zgłosiło się do niej prawie 6 tys. uczniów z całej Polski. Dzięki temu przedsięwzięciu młodzież mogła nie tylko sprawdzić swoją wiedzę, ale również poszerzyć ”logistyczne horyzonty”. Najlepszym, w dalszym kształceniu pomogą atrakcyjne nagrody: tablety, smartfony, laptopy i inne ufundowane przez sponsorów. Czeka też na nich prestiżowy, a przede wszystkim związany z ich zainteresowaniami, kierunek studiów na WSL. Dla młodych ludzi to wyśmienita okazja, aby dobrze rozpocząć swoje dorosłe życie.


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.