Select Page


TimoCom: Inwestycja, która się opłaca


 

Większość osób związanych z branżą TSL zdaje sobie sprawę z tego, iż stawianie w niej pierwszych kroków nie jest łatwe. Młodym ludziom, zaczynającym swoją zawodową drogę, bardzo często brakuje wiedzy, doświadczenia, czy po prostu dobrej motywacji. Firma TimoCom jest świadoma wszystkich przeszkód, które spotykają młodych adeptów sztuki logistycznej, transportowej, czy spedycyjnej i dlatego po raz kolejny wspiera organizowaną przez WSL Ogólnopolską Olimpiadę Logistyczną.
Nowe pokolenia budują przyszłość całej branży, dlatego tak ważne jest, by inwestować w ich rozwój. Za kilka lat staną się oni najwyższej klasy specjalistami, którzy będą w stanie ożywić i ułatwić funkcjonowanie łańcucha dostaw. Przygotowanie tak dużego przedsięwzięcia, jakim niewątpliwie jest poznańska olimpiada, nie byłoby możliwe bez sponsorów, takich jak TimoCom. Firma wspiera edukację, by za kilka lat współpracować z w pełni świadomymi i wykształconymi ludźmi, którzy będą działać dla dobra rozwoju rynku transportowego zarówno w Polsce, jak i w całej Europie.
Kolejna szansa na zwycięstwo
W piątek, tj. 19. października 2012 roku rozpoczęła się V edycja Olimpiady. W tym roku zmagania uczniów odbywają się pod hasłem: „Gospodarka magazynowa”. Organizatorzy chcą zwrócić szczególną uwagę uczniom szkół ponadgimnazjalnych na to, że czynności związane z magazynowaniem towaru są obecnie niezwykle istotne oraz że magazyny są integralnym ogniwem sieci dostaw. Rynek TSL jest niezwykle dynamiczny, wymusza coraz szybszą realizację procesów przy stałym wzroście poziomu obsługi. – Cieszymy się podwójnie, gdyż temat tegorocznej Olimpiady nawiązuje do wprowadzonego niedawno przez TimoCom nowego produktu, a mianowicie giełdy powierzchni magazynowych, – mówi Dariusz Korbut, Director Representative Office Poland z TimoCom – jako złoty partner dołożymy wszelkich starań, by pomóc młodym ludziom w poznaniu branży oraz w osiągnięciu jak najlepszych wyników.
Droga na szczyt
W I etapie Olimpiady uczniowie odpowiadali na 40 pytań jednokrotnego wyboru. Utrudnieniem było odjęcie 1 punktu za udzielenie nieprawidłowej odpowiedzi (za poprawną można zdobyć 2 punkty). Uczniowie rozwiązywali test w swoich szkołach. Najlepsi będą mieli szansę wystartować w etapie okręgowym, który odbędzie się 7. grudnia 2012 roku w wybranych szkołach ponadgimnazjalnych. Finał natomiast będzie miał miejsce 15. marca 2012 roku w siedzibie WSL w Poznaniu. Droga do wymarzonego podium z pewnością nie będzie łatwa. Pokonanie setek innych pasjonatów logistyki z całej Polski, będzie wymagało ciężkiej pracy i sporej ilości czasu poświęconego na przygotowania. Zwycięzcy będą mogli jednak cieszyć się bezpłatnymi studiami na WSL oraz atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników!


Więcej informacji…

O TimoCom
Firma TimoCom Soft- und Hardware GmbH została założona w 1997r. i jest dostawcą oprogramowania dla wszystkich przedsiębiorstw zaangażowanych w transport. W przeciągu kilku lat od startu TimoCom rozwinął się w średniej wielkości przedsiębiorstwo. Razem z dużą grupą międzynarodowych pracowników TimoCom oferuje dwie europejskie platformy: TC Truck&Cargo®, będącą liderem na rynku giełdę ofert transportowych oraz TC eBid®, platformę online do przetargów transportowych.
W giełdzie ofert transportowych TC Truck&Cargo® znajdują się zarówno oferty ładunków jak i wolnych przestrzeni ładunkowych w całej Europie. TC eBid® pomaga załadowcom z sektora przemysłowego i handlowego oraz spedytorom przy zarządzaniu przetargami i ułatwia przebieg procesów biznesowych pomiędzy nimi, a usługodawcami transportowymi.


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 7 lat temu.