Select Page


Trans.eu: bezpłatny certyfikat dla przewoźników


TCC
 

Rzetelni przewoźnicy  w zasięgu ręki

System Trans.eu wprowadził na rynek nowy, bezpłatny certyfikat dla przewoźników – Trans.eu Certified Carrier  (TCC) – który w odpowiedzi na zapotrzebowanie branży TSL w skali międzynarodowej ma skrócić, a zarazem usprawnić proces wyboru wiarygodnych kontrahentów.

Polski transport drogowy nieustannie boryka się z problemem wyłudzeń i oszustw praktykowanych przez nieuczciwe firmy. Skala zjawiska jest dość duża: w 2012 r. w Polsce odnotowano takich wypadków ponad 200 000 – jest to najwyższy odsetek w Europie.

Rozszerzaniu skali oszustw próbują zapobiec giełdy transportowe, ciągle udoskonalające systemy bezpieczeństwa. Jednym z takich rozwiązań jest właśnie TCC – certyfikat wiarygodności i jakości usług, który zamieni znany dotąd Certyfikat Rzetelnego Przewoźnika.

Baza sprawdzonych kontrahentów

Jest to przede wszystkim odzwierciedlenie wysokiej jakości usług firmy odznaczonej certyfikatem. Z badania przeprowadzonego przez System Trans.eu wynika, że transportowcy identyfikują certyfikaty z wiarygodnością i wypłacalnością, jednak przy założeniu, że są one przyznawane przez budzące zaufanie instytucje i wedle rzetelnych kryteriów. Firmy zyskały narzędzie do szybkiej weryfikacji danego kontrahenta, a tym samym otrzymały dostęp do bazy sprawdzonych przewoźników. Pozwala to zwiększyć bezpieczeństwo i zminimalizować ryzyko zaufania oszustom. Ponadto przekłada się to na jakość świadczonych usług, zwłaszcza, że nowe warunki przyznania tego certyfikatu są bardzo rygorystyczne. ]
Należy jednak pamiętać, że posiadanie certyfikatu, nawet TCC, nie zwalnia kontrahenta z obowiązku dodatkowej weryfikacji przewoźnika.

Większa  ilość zleceń

Chcąc otrzymać Trans Certified Carrier, trzeba spełnić szereg rygorystycznych warunków, z których każdy jest określony odrębną wagą. O ostatecznym przyznaniu decyduje suma uzyskanych punktów sprawdzana przez niezależną kapitułę. Ponadto prowadzona jest cykliczna weryfikacja podmiotów wyróżnionych certyfikatem, który w razie negatywnych zmian może być odbierany.

Dzięki nowej metodologii certyfikacji posiadanie TCC stanowi pewnego rodzaju przekaz, że podmiot działa w oparciu o najwyższe standardy. Pozwala to wyróżnić się spośród konkurencji, więc może się przełożyć na większą liczbę otrzymywanych zleceń, zwłaszcza w skali międzynarodowej.
„Nie jest to jednak zupełnie absolutna gwarancja bezpieczeństwa oraz wspomnianych standardów. Na Certyfikat bowiem ma wpływ społeczna weryfikacja, opierająca się na informacjach z rynku. Tym samym do uniknięcia przykrych przypadków należy pamiętać o wszystkich narzędziach weryfikacji.” – tłumaczy Sebastian Kania, Dyrektor ds. Bezpieczeństwa  w Systemie Trans.eu.

Certyfikat pełni dla przewoźników też funkcję promocyjną, ponieważ Trans.eu zajmuje się działaniami popularyzacyjnymi listy certyfikowanych w kraju i za granicą. Metodologia certyfikacji bazuje na bezpieczeństwie i wysokich standardach współpracy, co się poleca przy zleceniach transportowych.


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 5 lat temu.