Select Page


Trans.eu: wchodzi na Białoruś i do Turcji


 

Operator Systemu Trans.eu umacnia swą międzynarodową pozycję i otwiera kolejne filie zagraniczne. Po oddziałach w Niemczech, na Słowacji, na Litwie i na Ukrainie przedstawicielstwa Grupy Trans.eu pojawiły się w Mińsku i w Istambule.

Jak poinformował Grzegorz Haładus z Departamentu Komunikacji firmy, otwarcie kolejnych oddziałów na Wschodzie to efekt rosnącego potencjału obu rynków.

Przez Białoruś przebiega szlak tranzytowy z Rosji do Europy, którego znaczenie będzie z roku na rok coraz większe. Z kolei wymiana handlowa pomiędzy Europą a Turcją – która pretenduje do wejścia w struktury Unii Europejskiej – wzrasta w bardzo szybkim tempie. W przypadku samej tylko Polski w 2002 r. wynosiła ona niecałe 900 mln dolarów. Szacuje się, że w 2013 r. będzie to już 5 mld dolarów. Również napływ inwestycji z Unii do Turcji ma tendencję wzrostową. Już obecnie stanowią one ponad 75 proc. wszystkich inwestycji zagranicznych w tym kraju.

„Możemy bardzo dużo zyskać na Białorusi i Turcji. Otwarcie tam naszych spółek mocno zwiększy nasze możliwości, a przede wszystkim podniesie jakość naszych usług. Będziemy, po prostu, bliżej klienta” – przekonuje Albert Kerno, Dyrektor ds. Sprzedaży na Europę Wschodnią i Południową w Trans.eu i jednocześnie szef nowej spółki na Białorusi.

Głównym zadaniem nowych przedstawicielstw będzie stopniowe powiększanie udziałów firmy na bardzo dynamicznie rozwijających się rynkach transportowych obu krajów. Dotychczas wszelkie działania Grupy Trans.eu na tych rynkach prowadzone były z centrali spółki we Wrocławiu. Po rejestracji filii w tych krajach strategia ulegnie zmianie.

Spółka białoruska nosi nazwę IOOO Logintrans Bel i mieści się w Mińsku przy ulicy Korolya 51, natomiast filię turecką – Trans.eu Yazilim Limited Şirketi – można znaleźć w Stambule pod adresem Fatih Mah. Adnan Kahveci Cad. 31/1-3.

Spółki na Białorusi i w Turcji to kolejno piąty i szósty zagraniczny oddział Trans.eu. Spółka zaczęła swoją działalność w 2004 r. pod Wrocławiem, gdzie do tej pory mieści się centrala firmy. W ciągu kilku następnych lat szybkiego rozwoju otworzyła swoje oddziały w Lauenau pod Hanowerem, w Bratysławie, w Wilnie oraz we Lwowie.

Więcej informacji…


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.