Select Page


TRANS.eu: Zmotywuj kierowcę SMSem z klawiatury komputera


 

Trans.eu wprowadza do komunikatora możliwość wysyłania wiadomości sms

Zmotywuj kierowcę SMSem z klawiatury komputera
Trans.eu to już nie tylko sprawne narzędzie do optymalizacji kosztów poprzez likwidację pustych przebiegów. To rozbudowany system do zarządzania samochodową flotą i relacjami z klientem. Od 21 czerwca oferuje swoim użytkownikom możliwość bezpłatnego wysyłania smsów przy pomocy klawiatury komputera.

Jesteśmy wręcz zaskoczeni pozytywnym odbiorem tej funkcjonalności wśród testujących ją użytkowników. Dla wielu firm to wręcz rewolucyjna zmiana. Teraz operator dane dotyczące np. „załatwionego w ostatniej chwili” ładunku na drogę powrotną może skopiować bezpośrednio z e-maila i wysłać do kierowcy w kilka sekund. To zmniejsza ryzyko pomyłki i jest wygodniejsze od pisania sms-a na klawiaturze telefonu – tłumaczy Grzegorz Haładus z TRANS.eu.

Szybciej i wygodniej, czyli jak to działa?
Aby korzystać z usługi TransSMS wystarczy ją aktywować na komunikatorze Trans i można w pełni korzystać z możliwości wysyłania wiadomości SMS. Pierwszych 240 z nich jest bezpłatne. Po wykorzystaniu tego pakietu, wystarczy wykupić doładowanie numeru telefonu, który każdy otrzymuje na stałe po aktywacji usługi. Numer ten lub przypisaną do niego nazwę kontaktu adresaci wiadomości będą widzieć w polu “nadawca”.

Proste i skuteczne rozwiązanie
TransSMS poza informowaniem kierowców o adresach i ładunkach można również wykorzystać w sytuacjach kryzysowych – informując kierowców o zagrożeniu.

Jeżeli jest wypadek na autostradzie, radzenie z sytuacją kryzysową polega na znalezieniu alternatywnej trasy. W takiej sytuacji najszybciej wysłać po prostu sms-a do kierowcy, że jest zator i jak ma skutecznie go ominąć.

Zarządzanie klientami i kontrola pracowników
Całość sms-owej komunikacji zapisuje się w archiwum wiadomości na serwerze. To pozwala wyjaśniać sporne sprawy wewnątrz firmy i może być z powodzeniem wykorzystywane do lepszego zarządzania relacjami z klientem, bo wiemy co i kiedy do kogo zostało wysłane. Dodatkowo możemy ustawić przekierowanie nadchodzących wiadomości na wybrany numer telefonu komórkowego.

SMS zmotywuje pracownika
Niektóre firmy zaczęły przy pomocy usługi SMS motywować i informować swoich pracowników na temat tego co dzieje się w firmie.

Kierowca często jest pomijany w wewnętrznej komunikacji, ze względu na to, że jest w trasie i niekoniecznie korzysta na bieżąco z internetu. Teraz z łatwością można to zmienić i firmowy newsletter wysłać wklejając mu najważniejsze treści do odpowiedniego okienka w komunikatorze. Wystarczy kilka sekund i kierowca dostanie wiadomość, którą na pewno przeczyta.  

Przypomnijmy, że SMS to kolejna innowacja wprowadzona do Systemu Trans w tym roku. Wcześniej pojawiła się m.in. możliwość importu wielu ofert jednocześnie przy pomocy odpowiednio spreparowanych plików CSV i system zdobywania rekomendacji dla swojej firmy od użytkowników Trans.


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , , , , ,
Opublikowano 6 lat temu.