Select Page


Trans.org: firmy transportowe szkolą kierowców z ecodrivingu


GreenDrive_logo.cdr
 

Nawet o 10 litrów mniej paliwa na 100 km może wynosić średnie spalanie kierowcy, który przeszedł kurs ecodrivingu czyli ekonomicznej i ekologicznej jazdy. Przekonały się o tym już pierwsze firmy transportowe, które skorzystały z darmowych szkoleń prowadzonych w ramach kampanii społecznej Green Drive. W ich przypadku wydatki na paliwo spadły nawet o kilkanaście procent.

Idea ecodrivingu jest już bardzo popularna na Zachodzie. W Polsce dopiero zyskuje na znaczeniu i coraz więcej firm przekonuje się, że warto przeszkolić swoich kierowców. Jak się okazuje, dzięki takim kursom, firma może w szybkim czasie sporo oszczędzić na paliwie (patrz – infografika).
 
Aby pomóc firmom transportowym zredukować wydatki na paliwo oraz – poprzez zmniejszenie emisji CO2 – pozytywnie wpłynąć na środowisko, powstała kampania społeczna Green Drive (www.green-drive.eu). Firmy biorące udział w akcji mogą skorzystać z darmowych szkoleń oraz materiałów edukacyjnych dostępnych na stronie akcji.

„W naszej firmie zwracamy uwagę na normy spalania. Jednak wcześniej nie interesowaliśmy się ecodrivingiem. Teraz wiemy, że warto. Zaangażowaliśmy się w akcję Green Drive i byliśmy jedną z pierwszych firm, w której kierowcy zostali przeszkoleni z ekonomicznej jazdy. Obniżyliśmy normę spalania o ok. 7 litrów na 100 km, co przyniesie nam spore oszczędności w niedługim czasie” – mówi Marcin Bobik, właściciel  firmy transportowej Express Botam z Wrocławia.

Aby skorzystać ze szkoleń i materiałów w ramach kampanii Green Drive, wystarczy zarejestrować swoją firmą na stronie: www.green-drive.eu. Udział w akcji jest darmowy.

Kampania Green Drive jest prowadzona przez Fundację Trans.org. Realizowane przez nią projekty – Rzetelny Przewoźnik czy wspomniany wcześniej Green Drive – pomagają firmom transportowym w codziennej działalności. Więcej na stronie www.trans.org.

Sprawdź ile można zaoszczędzić


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 6 lat temu.