Select Page


TRANSEXPO 2011: od 20 do 22 września


 

Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego w Targach Kielce – to największa tego typu impreza w Polsce i w tej części Europy – 160 wystawców z 11 krajów: USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwecji, Belgii, Holandii, Austrii, Czech, Włoch, Francji i Polski. Co roku na TRANSEXPO czołowe firmy z branży prezentują rynkowe hity, nowości, ale przede wszystkim ta wystawa to miejsce międzynarodowych premier. W tym roku zaprezentują je m.in. Autosan, AMZ Kutno i Solaris.

Partnerem strategicznym targów w 2011 roku jest AUTOSAN S.A.
Z roku na rok targi TRANSEXPO wzbudzają coraz większe zainteresowanie nie tylko wśród wystawców, ale także zwiedzających i specjalistów z branży. W 2006 wystawa otrzymała Medal Europejski dla Usług. TRANSEXPO posiada także rekomendację Polskiej Izby Przemysłu Targowego. W 2010 roku targi zgromadziły 4500 zwiedzających. Po raz drugi równolegle z targami transportu zbiorowego odbędzie się II Salon Wyposażenia Stacji Kontroli Pojazdów MOTO-TECH. To specjalistyczna wystawa dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w zakresie stacji diagnostycznych.

Pojazdy transportu miejskiego, podmiejskiego i międzymiastowego, auta turystyczne, specjalistyczne i gospodarcze, części zamienne oraz elementy wyposażenia tych pojazdów to tylko niewielka część tego, co zaprezentowane będzie na kieleckiej wystawie. Jak co roku podczas TRANSEXPO czołowe firmy z branży zaprezentują pojazdy nowej generacji gwarantujące najwyższy standard, komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo pasażerów. W halach Targów Kielce zobaczyć będzie można pojazdy, wyposażenie i infrastrukturę związana z przewozem pasażerów.

PREMIERY I NOWOŚCI
AUTOSAN – pokaże dwie nowości – SANCITY 10LF jako uzupełnienie oferty w zakresie autobusów miejskich rodziny SANCITY, przeznaczony jest do obsługi przewozów pasażerskich na liniach o mniejszym natężeniu ruchu. Przystosowany do przewozu ok. 90 pasażerów. Drugi autobus to TRAMP FL – nowe oblicze dobrze znanego międzymiastowego TRAMP-a, które łączy w sobie zarówno sprawdzone konstrukcje jak i nowoczesne rozwiązania. W ostatnich latach TRAMP był jednym z modeli autobusów, które cieszyły się największym powodzeniem na polskim rynku.

SOLARIS – Solaris Urbino o długości 8,9 metra w wersji niskowejściowej to pierwszy w Polsce autobus z napędem elektrycznym. Pojazd wyposażony jest w silnik elektryczny zasilany z baterii. Te z kolei mogą być ładowane z zewnętrznego źródła energii poprzez złącze typu plug-in. Wszystkie elementy autobusu są zasilane elektrycznie, m.in. drzwi, czy układ wspomagania kierownicy. Na oficjalną premierę pojazdu zapraszamy pierwszego dnia targów (20 września) o godzinie 13.00, na stoisko firmy Solaris w pawilonie E.

AMZ – KUTNO – autobus – City Smile. Innowacyjność pojazdu polega na zastosowaniu lekkiej konstrukcji doskonale idącej w parze z nowoczesnym wyglądem autobusu oraz wykorzystaniu najnowszej technologii, co z kolei bezsprzecznie wpływa na komfort jazdy. Prezentowany City Smile CS12LF zapewnia 31 miejsc siedzących dla pasażerów oraz 74 miejsca stojące. Ponadto został wyposażony w 6-cio cylindrowy silnik Cummins ISBev6.7 300B, który w polskim autobusie został zastosowany po raz pierwszy.

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:
Pierwsza w Polsce wystawa zabytkowych autobusów – Najstarszym z eksponatów będzie klasyczny ogórek – Jelcz 272 Mex z 1971 roku. Model ten to perfekcyjnie przebudowany autobus miejski z modelu 043. Ponadto na wystawie zobaczyć będzie można sześć innych pojazdów: San H-100B z 1973 roku – dokumentujący jedną z najliczniejszych serii autobusów dla średnich i małych miast, Ikarus 260.04 z 1982 roku – kultowy autobus odbudowany w kompletacji pierwszych dostaw z przełomu lat 70./80., Jelcze 043 z 1985 i 1986 roku – autobusy międzymiastowe służące także zastępczo w komunikacji miejskiej. Eksponaty przyjadą z: Krakowa, Poznania i Warszawy. Organizatorem wystawy jest jednoczesny współorganizator targów TRANSEXPO – Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej. W organizacji wystawy aktywny udział wezmą członkowie Stowarzyszenia Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej z trzech ww. miast, którzy ekspozycję będą obsługiwać jako wolontariusze.

4. Mistrzostwa Polski Kierowców Autobusów – zawodnicy wystartują w dwóch kategoriach – autobusy turystyczne i autobusy lokalne. Mistrzostwa mają na celu przede wszystkim promowanie bezpieczeństwa na drogach czy nauki pierwszej pomocy w wypadkach drogowych. Spośród zawodników wybranych zostanie 3 najlepszych. Ponadto nagrodzeni zostaną: najlepsza kobieta kierowca, najmłodszy zawodnik czy najlepszy „wirtualny” kierowca w konkursie Cargo na symulatorze jazdy dla kierowców zawodowych. Głównym organizatorem zmagań jest Polski Traker Bus – ogólnopolski magazyn pasażerskiego transportu drogowego.

Świat Tramwajów i Autobusów w miniaturze to impreza uzupełniająca program targów o ważny element związany z propagowaniem transportu miejskiego nie tylko wśród profesjonalistów. Dzięki współpracy Targów Kielce i Stowarzyszenia Hobbystów Kolejowych odbędą się I Krajowe prezentacje modeli Tramwajów i Autobusów.

KONFERENCJE I SZKOLENIA

Konferencja Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej Plany zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego odbędzie się, jak co roku, dzień przed rozpoczęciem targów TRANSEXPO. Temat spotkania to także nowe zadanie dla samorządów i organizatorów komunikacji miejskiej w kontekście tych planów rozwojowych. Dlatego też wśród zagadnień Konferencji znajdą się: uwarunkowania i kierunki planowania publicznego transportu zbiorowego, plany transportowe dla regionu Górnej Łaby, plan transportowy jako zadanie organizatora zbiorowego transportu publicznego, zasady i metody zbierania danych do planów transportowych, plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla gmin i związków międzygminnych czy przykład zastosowania Przewodnika IGKM do opracowania planu dla wybranego miasta.

Spotkanie szkoleniowe Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów – Specjaliści poruszą między innymi takie tematy jak najnowszy projekt ustawy „O dopuszczeniu pojazdów do ruchu drogowego”, najważniejsze zmiany w przepisach wykonawczych w dziedzinie badań technicznych pojazdów, wpływ prawa europejskiego na system badań technicznych w Polsce, program do rejestru badań technicznych PISKP2010 czy bieżące problemy w działalności stacji kontroli pojazdów. Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów z Warszawy to ciesząca się dużym poważaniem organizacja samorządu gospodarczego zrzeszającą przedstawicieli polskiej branży związanej z przeprowadzaniem badań technicznych pojazdów.

Ponadto codziennie zapraszamy na prezentacje i konferencje zorganizowane prze firmy biorące udział w targach.

Honorowy patronat nad IX Międzynarodowymi Targami Transportu Zbiorowego TRANSEXPO objęło Ministerstwo Infrastruktury, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Adam Jarubas, Wojewoda Świętokrzyski, Bożentyna Pałka – Koruba oraz Prezydent Miasta Kielce, Wojciech Lubawski.

Współorganizatorami wystaw są Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej oraz Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów.


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.