Select Page


Transics: Przejmuje działalność firmy CarrierWeb na terenie Europy


 

Firma Transics International NV ogłosiła przejęcie działalności firmy CarrierWeb na terenie Europy. CarrierWeb, podobnie jak Transics, jest dostawcą systemów do zarządzania flotą i obsługuje 10.000 samochodów ciężarowych w całej Europie. Dalsze wsparcie i obsługę tych pojazdów przejmie firma Transics,

Obecnie około 10.000 europejskich pojazdów, poruszających się głównie po drogach Holandii, Niemiec, Polski i Czech jest wyposażonych w komputery pokładowe CarrierWeb. Dzięki przejęciu europejskiej części CarrierWeb, firma Transics znacząco powiększy grono swoich klientów, a rozwiązania CarrierWeb będą nadal posiadały wsparcie techniczne. Grupa CarrierWeb będzie nadal kontynuowała działalność poza Europą, a środki pozyskane ze sprzedaży zainwestuje w dalszy rozwój oraz unowocześnianie swoich produktów w USA, Brazylii i Chinach. Transakcja zacieśnia sojusz pomiędzy obiema międzynarodowymi firmami, gwarantując każdej z nich zachowanie wcześniej obranych celów i możliwości dalszego rozwoju. Transics i CarrierWeb rozważają możliwości dalszej współpracy, zarówno w sferze handlu jak i rozwoju nowych produktów. Decyzję dotyczącą przejęcia ogłoszono 16 czerwca 2011r. w Ypers w Belgii. Kwota transakcji wyniosła 6 mln euro płatnych w całości gotówką.
Połączenie doświadczenia i wiedzy
Przejęcie to dobra informacja dla ponad 400 europejskich klientów CarrierWeb i 30 pracowników tej firmy z oddziałów w Eindhoven i Dublinie. „Trudno wyobrazić sobie dla CarrierWeb i jej klientów lepszy wybór niż Transics” – powiedział Arthur Viegers, współzałożyciel CarrierWeb, który również dołączył do zespołu Transics. „Transics to uznany lider, przecierający nieustannie nowe szlaki w dziedzinie rozwiązań do zarządzania flotą pojazdów. Dzięki tej transakcji zapewniliśmy zarówno naszym klientom jak i pracownikom możliwość dynamicznego rozwoju i kontynuacji dotychczasowych działań”
Silniejszy lider rynku
„Przejęcie tak dobrze prosperującej i rentownej firmy to istotny krok na drodze strategii przyspieszenia rozwoju firmy Transics” – powiedział Walter Mastelinck, dyrektor zarządzający Transics. „W ten sposób wzmocnimy swoją pozycję w Europie, w której nadal widzimy wiele możliwości rozwoju i gdzie możemy skorzystać z efektu synergii doświadczeń oraz zwiększenia skali działań. Ponadto cieszę się z faktu wzbogacenia naszego zespołu badawczo-rozwojowego, o specjalistów z firmy CarrierWeb, znanej ze swych licznych innowacji w branży telematycznej. Podsumowując, ta transakcja uczyni z firmy Transics jeszcze silniejszego gracza na europejskim rynku”.

Firma CarrierWeb opracowuje i wprowadza na rynek wysokiej klasy rozwiązania do zarządzania transportem. Od czasu założenia firmy w 2002 roku w Holandii nastąpił jej dynamiczny rozwój połączony z budową rozległej bazy klientów w Europie. Po przeniesieniu siedziby do Atlanty firma rozpoczęła działalność na rynkach USA i Chin (lata 2004 i 2005), a w kwietniu 2005 roku przejęła brazylijską spółkę Globaltrac Soluçoes e Tecnologias Ltda, wyróżniającego się dostawcę technologii zabezpieczeń internetowych. Obecnie systemy CarrierWeb zainstalowane są w ponad 20.000 pojazdów na całym świecie.
www.CarrierWeb.com

Założona w 1991 r. firma Transics International NV opracowuje i wprowadza na rynek najwyższej jakości rozwiązania do zarządzania flotą pojazdów dla branży transportowej i logistycznej. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, prowadzeniu licznych prac badawczo-rozwojowych i wyraźnemu ukierunkowaniu na potrzeby Klientów, Transics jest obecnie europejskim liderem w branży telematycznej. Firma z siedzibą w belgijskim Ypres działa na terenie całej Europy. Od czerwca 2007 r. Transics jest spółką giełdową notowaną na Euronext w Brukseli.
www.transics.com


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.