Select Page


Transics: Rozwiązania w elektrycznych ciężarówkach


CombiPakt
 

Firma Transics, ekspert w dziedzinie zarządzania flotą, wyposażył w komputery pokładowe TX-MAX GO pojazdy elektryczne holenderskiej spółdzielni kurierskiej Coöperatieve CombiPakt UA. Pionierski projekt, mający wspierać ekologiczny transport,  to pierwsze tego typu rozwiązanie w branży. Dopasowane dla elektrycznych ciężarówek rozwiązanie Transics pozwoli dostarczać przesyłki w najbardziej wydajny, opłacalny i ekologiczny sposób.

Spółdzielnia Coöperatieve CombiPakt UA została założona w 2010 r. przez holenderski związek przedsiębiorców TPN-WEST. Jej nazwa odnosi się do koncepcji „kojarzenia przesyłek”. Idea? Zgromadzić wszystkie przesyłki pochodzące z firm mających swoje biura w centrum biznesowym w Nijmegen w jednym miejscu, a następnie przewieźć je do odbiorców w sposób przyjazny środowisku, ograniczając przy tym emisje CO2 oraz ruch drogowy. W ramach pilotażowego projektu zachęcającego do korzystania z pojazdów hybrydowych i elektrycznych, prowadzonego przez holenderskie ministerstwo gospodarki, spółdzielnia Coöperatieve CombiPakt zakupiła w 2013 r. trzy pojazdy elektryczne Smith Newton. Pojazdy będą dostarczać przesyłki na trasach biegnących przez centrum Nijmegen. Aby móc realizować to zadanie z maksymalną wydajnością, spółdzielnia CombiPakt przeanalizowała szereg rozwiązań do zarządzania flotą.

Zaufanie wobec lidera rynku
Harold van den Broek, prezes zarządu spółdzielni CombiPakt, miał już wcześniej dobre doświadczenia z narzędziami do zarządzania flotą oferowanymi przez CarrierWeb, firmy która została przejęta przez firmę Transics w 2011 r. Co więcej, spółdzielnia ściśle współpracuje z grupą Cornelissen Transport, która jest klientem firmy Transics. Dobre doświadczenia, wiodąca pozycja firmy Transics na rynku, niezliczona ilość pozytywnych referencji, a także bogata funkcjonalność oferowanego rozwiązania, przekonały spółdzielnię Coöperatieve CombiPakt do wyboru komputera pokładowego TX-MAX GO.

Na wybór firmy Transics wpływ miała też funkcja połączenia z tachografem cyfrowym, dzięki czemu odczyt karty kierowcy, pamięci masowej, czujników temperatury oraz czujników drzwiowych jest możliwy z dowolnego miejsca. Oprócz tego firma Transics zaproponowała także zupełnie nową opcję, która jest bardzo ważna dla pojazdów elektrycznych, czyli możliwość kontroli procesu ładowania akumulatorów. W przypadku zakłócenia procesu ładowania, dyspozytor jest niezwłocznie informowany o tym fakcie przez platformę biurową TX-CONNECT lub za pośrednictwem wiadomości tekstowej. Może on wówczas szybko zainterweniować, tak aby kolejny kierowca rozpoczął swój kurs przy w pełni naładowanym akumulatorze.

Maksymalna wydajność
Nasze ciężarówki są wyposażone w zestaw akumulatorów litowo-jonowych, które zwykle wystarczają na cały dzień jazdy. Ładujemy je każdej nocy. Pomimo to konieczne jest stała kontrola stanu ich naładowania. Opracowana przez firmę Transics funkcja stanowi doskonałe narzędzie w tym zakresie — mówi Van den Broek.

Harold van den Broek i jego zespół są zdania, że system firmy Transics pomoże podnieść wydajność kierowców, dyspozytorów, a także działu obsługi wynagrodzeń. Założyliśmy spółdzielnię Coöperatieve CombiPakt, gdyż pragnęliśmy ograniczyć ruch drogowy i obniżyć emisje CO2. Z osiąganych przez nas rezultatów wynika, że to podejście rzeczywiście się sprawdza. Dzięki naszym ekologicznym ciężarówkom wyposażonym w komputery TX-MAX GO będziemy mogli osiągnąć zupełnie nowy poziom zrównoważonego rozwoju. Co więcej, wyższa wydajność oznacza także oszczędności oraz lepszą jakość usług, przez co nasza inicjatywa staje się jeszcze bardziej atrakcyjna — dodaje Van den Broek.

Zobowiązanie firmy Transics
Nasze rozwiązania do zarządzania flotą potwierdzają złożone przez nas zobowiązanie, aby czynić transport bardziej zrównoważonym i przyjaznym środowisku. Dlatego też jesteśmy bardzo dumni z tego, że mamy swój udział w tej inicjatywie. Mamy nadzieję, że znajdzie ona swych naśladowców, zarówno w Holandii, jak i poza granicami naszego kraju — podsumowuje Arie van der Jagt, wiceprzewodniczący ds. sojuszy strategicznych w firmie Transics.


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 5 lat temu.