Select Page


Transport zbiorowy i spedycja w Targach Kielce


 

Trzecia edycja ROTRY, która odbyła się w tym roku z drugimi targami LOG-EXPO, przyciągnęła do Targów Kielce około 2 tys. zwiedzających. Obydwie imprezy organizowane z myślą o potrzebach klientów i producentów pojazdów użytkowych oraz firm logistycznych, spedycyjnych i magazynowych, ściągnęły do Kielc blisko 60 wystawców.

To właśnie podczas tych dwóch imprez można było zobaczyć debiutujące na rynku modele samochodów ciężarowych i dostawczych, naczepy, przyczepy, lawety, ciągniki siodłowe, zabudowy wywrotcze, kombi, vany i wiele innych. ROTRA i LOG-EXPO to prezentacja usług centrów logistycznych i spedycyjnych doradztwa technicznego, podczas której zwiedzający mogą skorzystać z porad serwisowych związanych między innymi z diagnostyką. Te imprezy dają możliwość podjęcia w szerokim gronie dyskusji na bieżące i często nurtujące tematy związane z branżą.

Stąd też propozycja seminarium organizowanego przez Przemysłowy Instytut Maszyn Budowlanych, którego tematem była ”Nowelizacja przepisów w transporcie ADR – dopuszczenie pojazdów do ruchu – nowe konstrukcje pojazdów dla ratownictwa”. Na spotkaniu można było zapoznać się między innymi ze zmianami w przepisach o przewozie drogowym towarów niebezpiecznych. Przybliżone zostały również procedury dopuszczania nowych pojazdów do ruchu.

ROTRA organizowana jest wspólnie z Zrzeszeniem Międzynarodowych Przewoźników Drogowych, do którego należy cztery tysiące przewoźników. Patronat merytoryczny nad targami LOG-EXPO sprawuje Polska Izba Spedycji i Logistyki.


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 8 lat temu.