Select Page


Trzy tiry z papierosami przejęte przez Służbę Celną


 

Pracowity weekend mają za sobą celnicy z Dorohuska. W ciągu trzech dni ujawnili blisko 70 tys. paczek papierosów. Funkcjonariusze celni znaleźli papierosy między innymi w trzech ciężarówkach, które przekraczały polsko-ukraińskie przejście graniczne.

W piątek po południu (12.03.), w podłodze chłodni wiozącej ładunek torfu z Ukrainy celnicy znaleźli 7.780 paczek papierosów. Podejrzenia celników wzbudził obraz z prześwietlenia  na urządzeniu rtg. 58-letni kierowca ciężarówki, Kazimierz B., przyznał się do winy. Oprócz papierosów przemytnik stracił też naczepę, w której je ukryto. Za próbę przemytu 58-latek odpowie przed sądem. Szacunkowa wartość ujawnionych papierosów to 62 tys. zł.

W sobotę (13.03.) funkcjonariusze celni zatrzymali kolejne dwie ciężarówki. I tym razem  w odnalezieniu przemycanego towaru celnikom pomógł specjalistyczny sprzęt. Tym razem zarzuty przemytu usłyszeli 41-letni Polak, Robert S. i 35-letni Igor H., obywatel Ukrainy.

W przekonstruowanej podłodze pustej naczepy ciężarowego renault, którym kierował Polak, celnicy znaleźli ponad 20 tys. paczek papierosów. Mężczyzna twierdził, że nic nie wie na temat ujawnionego towaru. Sugerował, że papierosy mogły zostać podrzucone w trakcie naprawy samochodu w warsztacie na terytorium Ukrainy. W związku z próbą przemytu przeciwko kierowcy wszczęto sprawę karną skarbową, do której oprócz papierosów zajęto też naczepę. Szacunkowa wartość rynkowa papierosów to 160 tys. zł.

Z kolei Igor H. ukrył, również w podłodze naczepy, 5.284 paczki papierosów. Jak ustalili funkcjonariusze celni, papierosy miały trafić na rynek niemiecki, dokąd Ukrainiec wiózł ładunek drewnianych palet. Przeciwko sprawcy wszczęto sprawę karną skarbową, a naczepa i papierosy o wartości 42 tys. zł trafiły do depozytu Izby Celnej.


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 10 lat temu.