Select Page


Unia Celna: 23 sierpnia zmienią się stawki cła dla 138 towarów


 

Unia Celna: 23 sierpnia zmienią się stawki cła dla 138 towarów
Tabela porównawcza cła obowiązującego do 22 sierpnia 2012r ze stawkami, które zaczynają obowiązywać od 23 sierpnia br. dostępna jest na stronie portalu celnego http://www.tks.ru/vto.
Źródło: e100.pl via Państwowy Komitet Celny Białorusi

Rosja. Dodatkowe zezwolenia z Niemiec
Zgodnie z ustaleniami podjętymi na posiedzeniu Rosyjsko-Niemieckiej Komisji Mieszanej ds. Międzynarodowej Komunikacji Samochodowej (5-6 lipca, Bonn) Rosjanie otrzymają od strony niemieckiej 2000 dwustronnych zezwoleń tranzytowych dla pojazdów spełniających normy Euro 3.
Zezwolenia dodatkowe będą wydawane od 22.08.2012r. przewoźnikom, którzy wykorzystali kwartalny limit zezwoleń oraz tym, którzy nie posiadają ich wcale.
Źródło: e100.pl via ASMAP

Rosja: do Kaliningradu nie wpuszczono 17,5 tony łososia z Wysp Owczych
Podczas przewozu 17,5 ton schłodzonego łososia na przejściu granicznym „Sirius” stwierdzono nieprawidłowości w dokumentach towarzyszących. Okazało się, że data produkcji podana na świadectwie weterynaryjnym jest niezgodna z datą umieszczoną na metkach.
Wwóz towaru został zabroniony. W najbliższym czasie zapadnie decyzja czy właściciel towaru ma zostać pociągnięty do odpowiedzialności administracyjnej.
Źródło: e100.pl via kp.ru

Serwisy w sieci E100 w Polsce
Wszystkie informacje dotyczące obsługi serwisowej w Polsce oraz pomocy na drogach w Europie Zachodniej możecie Państwo znaleść na tej stronie: http://www.e100.pl/service.
Przypominamy, że aby skorzystać z usług serwisów i zapłacić za te usługi kartą E100, trzeba uprzednio wypełnić zlecenie, które można znaleść na poniższej stronie: http://www.e100.pl/service lub u Państwa opiekuna.
Źródło: e100.pl

Rosja: stacje przygotowują się do jesiennych skoków cenowych
Trwający już ponad miesiąc wzrost cen produktów ropopochodnych w regionie moskiewskim już w najbliższym czasie odbije się na cenach obowiązujących na stacjach – przewidują eksperci.
Przy obecnych cenach, które nadzoruje Federalna Służba Celna (FAS) rentowność sprzedaży detalicznej paliwa jest praktycznie zerowa. W rezultacie dla wielu firm paliwowych i stacji paliw korzystniej jest przytrzymywać paliwo nie sprzedając. To z kolei prowadzi do deficytu, a w konsekwencji – do gwałtownych skoków cenowych.
Źródło: e100.pl via Moskiewski Komsomolec

Mińsk przyszedł z pomocą
12 lipca niedaleko Krasnoj Gorki na granicy z Rosją w samochodzie marki MAN wystąpiły problemy z układem paliwowym. W Smoleńsku nie znaleziono potrzebnej części zamiennej. Z pomocą przyszedł Mińsk. Tam pracownicy Klubu zakupili nową część do auta i zawieźli ją na miejsce awarii. W krótkim czasie mechanik wymienił zawór i kierowca mógł ruszyć w dalszą drogę.
Cała akcja ratunkowa trwała w sumie nie dłużej niż trzy godziny.
Więcej informacji

 


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.